2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o - Druhé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavedlo Blansko na hřiště loňského nováčka, tedy do Líšně. Byť šli hosté do vedení hned v jedenácté minutě, kdy přesnou ranou skóroval Kania. Líšeň do poločasu z penalty srovnala a ve druhé půli obrátila vývoj duelu.

2. kolo , 29. srpna 2020, SK Líšeň - FK Blansko

SK Líšeň

4:1

Branky: 33. Málek (pen.), 49. Silný, 56. Szotkowski, 89. Rolinek – 11. Kania.
Žluté karty: 44. Matocha (LIS) – 66. Lahodný (BLA)
Rozhodčí: Hodek – Mojžíš, Bureš

Veselý – Tkadlec, O. Ševčík (C), Jeřábek – Kučera – Pašek (83. Rolinek), Málek (90. Chládek), Matocha, Krška (46. Bednář) – Silný (90. Minařík), Szotkowski (79. T. Machálek).

Halouska – Helebrand (68. Huška), Šustr, Štrbák (C), R. Buchta (57. Klusák) – Kopičár, Lahodný, Kania (73. Vasiljev), Machalík (46. Přerovský) – Žák – Martin Holek (68. Ilko).

Jihomoravské derby dvou blízkých soupeřů nabídlo v první půli parádní podívanou. Festival šancí odstartoval v páté minutě, kdy domácí Silný vracel míč ve vápně pod sebe a po teči jednoho z hostů skončil míč na břevně. Na opačné straně měl úvodní možnost Lukáš Kania, který vypálil prudce z dálky a Veselý jeho ránu vytáhl konečky prstů nad břevno. Chvíli nato vybízel Málek ke skórování Szotkowského, ten ale na míč nedosáhl. Blansko hned obratem rozjel proti akci, Lukáš Kania dostal přesnou kolmici do vápna a ranou po zemi na zadní tyč otevřel skóre zápasu – 0:1.

Domácí mohli odpovědět hned za minutu odpovědět Silný, jeho pokus směřující k tyči ale Halouska vyrazil a hostující gólman si následně poradil i s ránou Kučery, který se do míče opřel z hranice vápna. Ve dvacáté minutě byl Kučera v ještě o dost větší šanci, zblízka před brankou ale mířil nad. Líšeň hrála aktivně a vytvářela si šanci za šancí. Silný nejprve nepropálil Halousku zblízka hlavou, posléze pak jeho prudkou ránu z dálky zastavilo břevno. Domácí se řídili heslem – co minuta, to šance. Za další minutu totiž pronikl do vápna Krška a jeho skrytou ránu skvěle chytající Halouska na čáře vytáhl na rohový kop. Po následném rohovém kopu mohl vyrovnat Ševčík, ale jeho hlavička trefila břevno.

Líšeň se dostávala k tlaku a ve 33. minutě upadl ve vápně Pašek a rozhodčí trochu překvapivě nařídil penaltu. K té se postavil Jaroslav Málek a ranou k tyči srovnal na 1:1. Halouska sice vystihl stranu, ale na míč nedosáhl. Domácí v aktivitě pokračovali a tlačili se vpřed, ale paradoxně další šance měli hosté. Za dlouhým centrem se tlačil Kania, ale míč ve skluzu netrefil, a ten stejný hráč pět minut před koncem šel do ještě větší šance, ale tentokrát se tváří v tvář Veselému neuspěl.

V úvodu druhé půle zahrozil jako první střídající Přerovský, jeho pokus ovšem Veselý schoval ve svém náručí. Domácí gólman navíc hned záhy poslal parádní dlouhý výkop na hrot, kde Silný využil nedohody Šustra s Halouskou, beka přesprintoval a hlavou vyběhnutého brankáře Blanska přeloboval – 2:1. Zaplněné tribuny se bavily parádním fotbalem a domácí mužstvo je brzy opět rozradostnilo. Sedm minut po třetí brance vyrazil s míčem vpřed Málek, jeho tvrdou ránu vyrazil Halouska jen do strany, kde číhal nabíhající Marek Szotkowski a prudkou ranou na bližší tyč zvýšil na 3:1.

Útočné duo Silný – Szotkowski i nadále trápilo obranu Blanska. První jmenovaný mohl přidat svou druhou trefu v utkání poté, co pádil zprava sám na branku, nakonec ale do jeho rány skočil obětavý obránce. Domácí to málem mrzelo, protože mohlo přijít snížení. Do centru z levé strany se položil ve vápně Přerovský, jeho koníček ale Veselý se štěstím dokázal vyškrábnout na rohový kop. Závěrečné minuty patřily právě hostům, kteří vrhli všechny své zbytky sil do útoku. Z tlaku však nic nevzešlo a dvě minuty před koncem Líšeň definitivě zpečetila výhru, když se k míči na levé straně vápna dostal střídající Martin Rolinek a přesnou ranou obstřelil Halousku a míč zapadl přesně na zadní tyč – 4:1.