B l a n s k o - Blanenské fotbalisty čeká v rámci 23. kola F:NL těžký soupeř v podání ústecké Army. Duel s šestým celkem tabulky začíná v sobotu od 16:00.

Ústí nad Labem se aktuální nachází na šesté pozici tabulky letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Nejlepšími střelci Ústí jsou záložníci Prošek s Bílkem, kteří nasázeli do sítí svých druholigových soupeřů po třech brankách. Ústí patří k týmům, které dávají nejméně branek v lize. Méně jich dává už jen poslední Vyšehrad a Varnsdorf. Stejně jako Ústí, tzn. 20 vstřelených gólů má i Táborsko. Co se týče defenzivní činnosti, tak tam jsou na tom oba týmy dost podobně. Blansko inkasovalo 28 branek, Arma 27.

Utkání s Ústím bude střet dvou týmů, které se potýkají s podobnou výsledkovou formou. Ústí už pět duelů v řadě nevyhrálo, Blansko zvítězilo až v tom posledním. Ústí aktuálně patří šestá pozice v tabulce. Blansko do Ústí pojede z pozice třináctého týmu tabulky, ale v případě, že by se počítali pouze jarní zisky bodů, patřilo by Blansku šesté místo, naopak Ústí až dvanácté.

Podzimní střet obou celků ovládla hostující Arma. Ta se dostala na jihu Moravy do vedení po brance Braka, domácí odpověděli aktivitou a snahou o vyrovnání. Ta nakonec kulminovala ve druhé půli, brankář Tvrdoň však vychytal jak Šašinku, tak Lahodného, a po šikovně zahraném rohovém kopu Klusáka mu pomohla tyč. Branky se Machalovi svěřenci podruhé v řadě nedočkali, a tak Severočeši odvezli domů nejtěsnější výhru 1:0.