Blansko - Trenérskou misi v Blansku začal Martin Pulpit vítězně, když jeho svěřenci na úvod jarní části porazili Třinec 2:0 a do tabulky zapsali důležité tři body. Jak trenér Pulpit první mistrovské utkání zhodnotil?

„Jako vždycky budu utkání hodnotit velmi střízlivě. Ne všechno se nám v utkání povedlo, ale nejdůležitější cíl, kterým samozřejmě bylo vítězství, hráči dokázali vybojovat,“ řekl na úvod Pulpit, jenž následně rozebral výkon mužstva v obou poločasech.

„S hrou v prvním poločase příliš spokojený nejsem. Chybělo nám sebevědomí i lepší pohyb, soupeř se na rozbahněném terénu pohyboval daleko lépe než my. Jednoduchou hrou nás Třinec nutil k chybám a faulům, vytvářel si hodně standardních situací,“ okomentoval Pulpit první pětačtyřicetiminutovku.

Do kabin však odcházelo spokojenější Blansko, které po brance Helebranda vedlo 1:0. Tento moment domácí tým výrazně povzbudil. „Protože jsme se na konci první půle dostali do vedení, nastupovalo se nám po přestávce na hřiště daleko lépe, s větším klidem i sebevědomím. Druhý poločas už od nás byl herně lepší. Dokázali jsme vstřelit druhou branku a v obraně se nedopustili žádné chyby, proto si myslím, že je naše vítězství nakonec zasloužené,“ řekl Pulpit.

Právě obranná fáze, která nejenže nevyrobila žádnou minelu, ale navíc soupeře nepustila prakticky do žádné větší šance, mohla Pulpita velmi těšit. „Se všemi čtyřmi obránci můžeme být spokojeni, to se týka i brankáře Halousky. Nade všemi přitom čněl výkon Martina Sedla, dle mého nejlepšího hráče utkání,“ připomněl Martin Pulpitr svého jmenovce, který dal hned v prvním utkání po návratu do Blanska zavzpomínat na gólově povedený podzim loňské sezóny.