2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P r a h a / B l a n s k o - Na konci loňského června dorazilo na Lužánky na rozlučku s jeho bohatou fotbalovou kariérou 35 tisíc lidí. O tom, že i po konci profesionální kariéry stále umí, přesvědčil Petr Švancara během zápasu 23. kola divize D mezi Havlíčkovým Brodem a Blanskem. Legendární útočník v dresu hostů jeden gól dal, dvě trefy připravil a Blansko slavilo vítězství 4:2.
„Poslední dva zápasy venku jsme neodehráli dobře a ani jednou jsme v nich neskórovali. Zareagovali jsme na to jiným rozestavením i změnou rolí u některých hráčů,“ uvedl trenér Blanska Zbyněk Zbořil.

Taktická rošáda se v zápase na hřišti Havlíčkova Brodu očividně vyplatila, už ve 2. minutě se trefila nejvýraznější postava na hřišti Petr Švancara. K věhlasnému útočníkovi se dostal po rohu odražený balón, který bývalý hráč Zbrojovky či Slavie poslal k pravé tyči, u níž chyběl domácí brankář Patrik Soukal. O dvě minuty později se podařilo domácím vyrovnat, trefil se Matěj Vopršal. V 16. minutě se navíc zranil záložník Blanska František Schneider, místo něhož do hry přišel Jan Trtílek.

Jednalo se o povedené střídání, neboť už o dvě minuty později našel čerstvého hráče téměř z půlky hřiště nadýchaným lobem Petr Švancara. Trtílek si balón zpracoval na prsa a poslal Blansko znovu do vedení. Do konce poločasu Havlíčkův Brod vyrovnal, pak se ovšem podruhé v zápase trefil Trtílek. „Druhý poločas jsme se vymáčkli, obstáli jsme v soubojích v obranné šestnáctce a neustále hrozili z brejkových situací. Jednu se nám nakonec podařilo dotáhnout do konce,“ řekl kouč Zbořil.

Zmíněnou brejkovou situaci nerozjel nikdo jiný než skvěle hrající Švancara. Chytrou přihrávkou vybídl Luboše Chloupka a ten v 75. minutě pečetil výhru Blanska 4:2.

Výsledky 23. kola (22. hraného): Hodonín - Vrchovina 2:2 (2:0), Uherský Brod - Kozlovice 1:1 (0:0), Šumperk - Tasovice 2:2 (0:1), Žďár n.Sázavou - Přerov 1:0 (0:0), Ždírec n.D. - Slavoj Polná 1:2 (1:1), Stará Říše - Rosice 0:3 (0:0), Pelhřimov - Bystřice n.P. 0:0 (0:0), Havlíčkův Brod - Blansko 2:4 (2:3)