2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

P r a h a / B l a n s k o - Podařilo se mu vyprodat Lužánky, ale s fotbalem ještě neskončil. Petr Švancara nastupuje v divizi D za Blansko a v sedmém kole se dvakrát gólově prosadil. Soupeř z Tasovic ale na dvě branky bývalého ligového útočníka zareagoval a zápas dovedl k remíze. I přesto „Švanciho“ góly stály za to. Oba dal po samostatném úniku na brankáře.
Švancara otevřel skóre v 15. minutě, kdy využil chyby v obraně a uháněl sám na brankáře, na kterého vyzrál přízemní střelou. O dvacet minut později se objevil takřka v totožné situaci - tentokrát udělal kličku a míč skoro chůzí dovedl do sítě.

Tasovice ale ve druhém poločase vyrovnaly zásluhou Petra Horáčka a Miroslava Paula. Bývalého útočníka Brna či Viktorie Žižkov však rozhodila tvrdá hra hostí: „Jejich stoper mi to dal celkem pocítit. Od začátku na mě hrál s tím, že mě chce zranit. Já jsem se ho ptal, jestli má se mnou nějaký záměr, samozřejmě mně vynadal. Ani nevím, jestli dostal vůbec žlutou. Pokud nás nebudou rozhodčí trochu chránit, já to hrát nebudu,“ otevřel pro klubový web otázku ohledně budoucnosti v divizi.

„Bere mi to chuť pokračovat. Atraktivita fotbalu skončí, jestli to nebudou rozhodčí řešit. Můžou si o mně lidi myslet, že brečím, ale já to nemám zapotřebí. A ten faul na Trtílka, který málem skončil v nemocnici, za to přece musí být červená karta, ať se na mě nikdo nezlobí,“ dodal trpce.

Výsledky 7. kola (8. hraného): Blansko - Tasovice 2:2 (2:0), Uherský Brod - Bystřice n.P. 2:1 (0:0), Hodonín - Slovan Rosice 3:1 (2:0), Havlíčkův Brod - Kozlovice 1:1 (0:0), Pelhřimov - Vrchovina 1:0 (1:0), Stará Říše - Slavoj Polná 1:2 (1:0), Ždírec n.D. - Přerov 2:0 (2:0), Žďár n.Sázavou - Šumperk 5:0 (4:0)