Blansko - Na rychle obdržený gól reagovalo jeho mužstvo zvýšenou aktivitou, díky které drželo míč na kopačkách prakticky celý zápas. Jenže, stejně jako v minulém utkání, ani tentokrát svěřenci Oldřicha Machaly nedokázali ze své převahy vytěžit vstřelnou branku, a tak odešli znovu poraženi.

Stejně jako o víkendu v Chrudimi, také ve středu na domácím hřišti rozhodla o osudu utkání jediná branka, která přišla shodně po rohovém kopu soupeře v úvodu utkání. “Pro mě je nepochopitelné, že znovu dostaneme takový gól,” měl jasno trenér Machala. “Míč letěl snad metr nad zemí, kolem přední tyče a ještě to tam Halouska dvakrát chytil. Ani tak jsme míč nedokázali odkopnout, opravdu to nechápu,” dodal šéf blanenské střídačky.

Po úvodní brance blanenské mužstvo jako by ožilo a rázem mělo převahu. “Od této chvíle, si myslím, že jsme byli lepší. To stejné i po změně stran ve druhé půli, ale prostě znovu se ukázal náš velký problém. Nedáváme góly, možná máme i smůlu,” připomněl Machala skutečnost, že v každém z posledních tří utkání jeho mužstvo nastřelilo brankovou konstrukci, avšak ani v jednom z případů se od ní míč neodrazil za brankovou čáru.”

Co je tedy potřeba změnit, aby vstřelené branky přibývaly? “Dali jsme do hry oba vysoké hrotové útočníky, ani to nám ale nepomohlo. Máme špatný timing, špatný náběh, a nebo centr do vápna nedostaneme. Myslím ale, že hlavně chybí důraz, někdy je potřeba jít do situace třeba skluzem, což nám chybí,” snažil se Machala najít recept, jak oživit blanenskou produktivitu.

Ta bude potřeba už v sobotu, kdy se Blansko vydá k poslednímu podzimnímu utkání na půdu Vyšehradu, dosud posledního celku tabulky. “Nebude to jednoduchý zápas, musíme ale udělat všechno pro to, abychom si z Prahy odvezli tři body. Jedině tím můžeme podzimní část sezóny ještě zachránit a nenechat si uskočit týmy nad námi,” vyjádřil se Oldřich Machala k dalšímu zápasu.

V něm bude Blansku pravděpodobně chybět defenzivní záložník Lukáš Lahodný, který byl, pro většinu aktéru hodně překvapivě, vyloučen v závěru utkání s Ústím. “Za mě to byla nepochopitelná červená karta. Oba hráči šli do souboje stejně. Rozhodčí jsou na nás přísnější a už je to trochu vidět, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát, takže na rozhodčí se vymlouvat nebudu,” řekl Machala.