2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Z venkovního hřiště se fotbalisté Blanska opět vrací bez bodu. Stejně jako v Olomouci inkasovali třikrát také v Kroměříži, kde soupeř rozhodl už v první půli. Později přišla i červená karta pro brankáře Petra Nešetřila, která ještě umocnila dojem z duelu.

12. kolo , 15. října 2021, SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK Blansko

SK Hanácká Slavia Kroměříž

3:1

3:0

Branky: 14. Cupák, 19. Lhotecký, 36. Cupák – 51. Tulajdan
Žluté karty: 43. Jeleček (KRO), 70. Červenka (KRO) – 42. Mach (BLA), 57. Feik (BLA), 67. Minařík (BLA), 86. Machálek (BLA)
Červené karty: 81. Nešetřil (BLA)
Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Volek

Dostál – Cupák, Červenka (76. Vyhlíd), Houser, Jeleček (87. Novotný), Lhotecký (76. Surynek), Machálek, Matoušek (C), Plecitý, Tiahlo, Zavadil

Nešetřil – Feik, Fall (62. Blažík), Chyla (66. Pyš), Smrčka – Minařík, Alexa (62. Tenora), Mach (82. Vitásek) – Machálek (C), Tulajdan, Elekana

Oproti předchozímu vítězství nad Frýdkem-Místkem udělal kouč Vašíček jedinou změnu. Místo Nikoly Todoriće nasadil do zálohy Štěpána Alexu. Na střídačce byly připraveny již tradiční opory jako Tenora nebo Pyš.

Domácí hráči se hned od úvodu tlačili do útoku a tvořili si šance. Nějakou dobu však obrana hostů odolávala a odrážela akce mimo. To se Blansku nepodařilo až kolem čtvrthodiny hry, kdy se po trpělivé kombinaci střelecky prosadil Michal Cupák.

Ani po vstřelené brance se Kroměříž nezastavila. Soustavný tlak proto pokračoval a Claude Lhotecký, bývalý fotbalista Jihomoravanů, brzy zvyšoval už na 2:0. Blanenským se na vývoj duelu reagovalo jen velmi těžko a jeho ofenzivní snahy většinou selhaly.

Hanácká Slavia se zkoušela dostat i do dalších možností. Jedna taková se vydařila ve 36. minutě, kdy rozdíl ve skóre narostl již na tři trefy. Svoji druhou trefu v utkání přidal Cupák, jenž si naběhl na míč za obranu a dloubl ho za záda gólmana Petra Nešetřila.

Na nepříznivou situaci odpovědělo Blansko až po poločasové pauze. Snížení na 1:3 přišlo v 51. minutě díky Jiřímu Tulajdanovi, který využil svojí dobré pozice. Postupem času oba týmy prostřídaly sestavy a zkusily ještě ovlivnit dění zápasu, nicméně nic zásadního se dlouho nedělo.

Změna přišla až v závěrečné desetiminutovce. Červenou kartu uviděl blanenský Nešetřil, a tak svoji premiéru v ostrém duelu měl hostující brankář David Vitásek. Ten šel na trávník po výměně za Marka Macha, jenže do zbytku utkání skóre už nijak neposkočilo. Kroměříž proto uspěla poměrně jasně nad Blanskem 3:1 a jde průběžně do čela MSFL.

Tým z brány Moravského krasu naopak zůstává ve vyrovnané části MSFL mezi pátým a osmým místem. Další souboj o body potom čeká Blansko v sobotu 23. října, kdy a jeho hřiště přijede Velké Meziříčí z prostředku tabulky.

Autor: Tadeáš Mima