B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se po předloňském sestupu z divize se Sokolem Novosedly střetli dnes již potřetí a také i tentokrát skončilo utkání jejich výhrou 3:0. V rámci 11. kola krajského přeboru tímto poměrem zvítězili svěřenci trenéra Karla Jarůška na domácí půdě díky dvěma brankám Jana Trtílka a jedné Michala Šenka.

11. kolo , 20. října 2012, FK Blansko - Sokol Novosedly

Sokol Novosedly

Branky: 36. a 80. Trtílek, 49. Šenk
ŽK: 37. Marák - 35. Mucala, 74. Štyks
Rozhodčí: Král - Kunický, Kosička
Delegát: Brtníček

Juran - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Beneš, Šplíchal, Pokorný (72. Zouhar), Šenk (79. Jarůšek) - Doležel (85. Mokrý), Trtílek
Náhradníci: Zouhar, Mokrý, Zavoral, Jarůšek, Němec
Trenér: Karel Jarůšek

Šelc - Šebesta, Němeček, Křivánek, Svízela - Vaněk, Matušík, Foltýn (C) (49. Ligas), Eliáš (71. Janůfka) - Štyks (84. Kovář), Mucala
Náhradníci: Ligas, Kovář, Janůvka
Trenér: Bohdan Ryšavý

Blansko vstoupilo do utkání, v němž se bojovalo o první místo v tabulce, podobně jako před 14 dny s Bzencem vlažně.

Již ve 4. min. hlavičkoval po přesném centru Foltýna těsně vedle pravé tyčky obránce Křivánek. V 19. min. si brankář Blanska Juran úspěšně poradil se šancí, do které se dostal Mucala.

Domácí odpověděli až po půlhodině hry, střela Doležela však cíl nenašla. Podobně se vedlo na druhé straně o necelou minutu později Štyksovi, který pálil nad. Ve 31. min. neuspěl po centru Šípa blanenský Pokorný, jehož hlavičce chyběla přesnost.

Ve 35. min. se Mucala jesličkami zbavil obránce Maráka, následně ve vápně servíroval míč pod sebe, vzniklé nebezpečí Blanenští dokázali zažehnat. Z protiútoku se navíc k velkému sólu nadechl kapitán Bubeníček, který následně vybídl k hlavičce Jana Trtílka a ten zamířil přesně - 1:0.

Hosté se však stále prezentovali aktivním fotbalem a ještě do poločasu mohli skórovat, Blansko však podržel pozorně chytající Juran. Ten si nejprve ve 38. min. poradil s trestným kopem Foltýna, za tři minuty si na blanenského brankáře nepřišel Vaněk, ani ve 45. min. zakončující Štyks.

Po změně stran se do útoku více tlačili svěřenci trenéra Jarůška, kterým se brzy podařilo skóre navýšit. Ve 49. min. oklamal uprostřed pole Šplíchal dvojici protihráčů, přesným pasem poslal do úniku Michala Šenka, ten se dostal i před vyběhnuvšího brankáře Šelce a přesnou střelou k levé tyči rozvlnil síť - 2:0.

V 53. min. se povedeným sólem prezentoval Trtílek, který ve vápně hledal Doležela brankář Šelc byl tentokrát pozorný. V 54. min. pálil zpoza velkého vápna Svízela, Juran míč vytěsnil na roh. Po něm neuspěl ani hlavičkující Matušík. V 63. min. si potlesk diváků vysloužil Doležel, jehož pohotová střela skončila nad.

V 78. min. se elegantně uvolnil Bubeníček, načechral míč do vápna, kde však v dobré pozici nevyšel Šenkovi krok a ani následné zakončení. Přesto se domácí příznivci mohli ještě jednou radovat. V 80. min. jim lahůdku naservíroval Jan Trtílek, který využil pobídky Doležela a únik na hostujícího brankáře zakončil drzým obloučkem - 3:0.

Blansko si tak v důležitém utkání připsalo již popáté za sebou plný počet bodů a osamostatnilo se v čele tabulky krajského přeboru. Potěšitelným faktem je i vyprázdněná marodka, když mezi zraněnými je v tuto chvíli pouze záložník Vašák.

Další výsledky 11. kola KP:
Boskovice - Ivančice 1:2 (1:2), Sparta Brno - Moravský Krumlov 2:2 (2:0), Rousínov - Bosonohy 3:3 (1:3), Rajhrad - IE Znojmo 1:0 (0:0), Kyjov - Podivín 1:2 (0:0), Ráječko - Bzenec 1:0 (1:0), Mutěnice - Kuřim 4:0 (1:0)