Po úvodním zápase zimní přípravy jsme vyzpovídali asistenta trenéra Erika Miholu. V rozhovoru se kromě samotného zápasu vyjádřil také k dosavadnímu průběhu přípravy nebo k termínu ohledně uzavření kádru. Celý rozhovor čtěte níže.

Eriku, v úvodním zápase zimní přípravy jste porazili Kunštát 3:0, jak jsi viděl průběh utkání?

Od obou mužstev bylo od začátku vidět, že jde o první zápas po více jak měsíční pauze. My jsme se snažili plnit principy, na kterých dlouhodobě pracujeme. Ne všechny se tam objevovaly a při některých akcích byla vidět nesehranost dané sestavy. Kunštát dobře bránil, my byli hodně na míči, ale v poslední třetině hřiště byly naše akce nedotažené. Po vstřeleném gólu jsme se více uvolnili. Zápas určitě splnil svůj účel.

V utkání jste využívali „hokejové“ střídaní. Šlo o to dát všem hráčům na hřišti přibližně stejný čas nebo v tom byl i jiný záměr?

Hlavní záměr byl držet co největší tempo zápasu. Určitě jsme chtěli vidět i nové hráče a možnost vyzkoušet si všechny hráče na různých postech.

Kunštát vede tvůj kamarád Vladan Horák, který Ti mimo jiné při absenci hlavního kouče Vorlického vypomohl u našeho mužstva při vítězství ve Znojmě. Proběhlo mezi vámi před zápasem nějaké hecování?

(smích) Ne, to určitě ne. Byli jsme spolu v pátek na pivu a v podstatě jsme zápas ani neřešili. Pro nás je dobré, že se s Kunštátem potkáváme a budeme potkávat v přípravě (modelové tréninkové jednotky). Myslím si, že i pro Kunštát je to dobrá příprava. Přece jen podmínky v Kunštátě zatím nejsou takové, jako máme my.

V týdnu se k týmu připojil devatenáctiletý útočník Williams z Vyškova, který vstřelil dvě branky. Jak bys zhodnotil jeho výkon?

Willi je u nás od středy, takže zatím absolvoval pouze jednu TJ a zápas. Je to mladý hráč, věkem ještě dorostenec. Uvidíme, až tu bude delší dobu, ale zatím se jeví jako zajímavý, ať už na hřišti nebo svým charakterem mimo hřiště.

Máte za sebou již dva týdny trénování. Jak zatím příprava probíhá?

Zatím nad očekávání dobře. Příchodem Tomáše Háka jsme do tréninku zařadili i silovou složku a klukům to prospívá. Můžeme teď mnohem více předcházet zraněním a zaměřit se na rozvoj hráčů i z jiné stránky. Dvakrát v týdnu TJ doplňují ti nejtalentovanější dorostenci a trénink má opravdu vysoké tempo.

V mužstvu je nyní několik hráčů na testech, o jejichž dalším působení jste chtěli mít jasno do konce ledna. Lze tedy očekávat výraznější změny již po sobotním utkání s Rosicemi (28.1. 2023)?

O nějaké kostře už máme jasno. Teď je na hráčích, aby se o zbytek míst poprali. 7.2. máme modelové utkání s Bystřicí, poté by měla být hotová soupiska na jarní část sezony.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech!

Autor: Zdeněk Veselý ml.