Blansko - Ani ve čtvrtém jarním utkání na domácím hřišti neinkasovali, navíc už potřetí dokázali zvítězit 2:0. Svěřenci Martina Pulpita potvrdili skvělou formu také proti Vlašimi, a tak právě lodivod blanenského mužstva mohl i toto utkání hodnotit pozitivně.

“Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, které jsme chtěli za každou cenu zvládnout. Tabulka se začíná rozdělovat a také týmy kolem nás získávají body. Všechno jsme tedy podřídili vítězství, které je dle mého názoru zasloužené,” přiblížil Pulpit na úvod, proč je další vítězství tak cenné.

O tom, že tři body zůstanou doma, rozhodly dvě branky z první půle, Blansko přitom mělo ještě před přestávkou další dobré příležitosti. “Mrzí mě, že jsme neproměnili další možnosti, Vlachovský s Žákem byli ve velkých šancích a moc nechybělo, abychom vedli i větším rozdílem. Ale buďme pokorní, i soupeř má svoje kvality. Přesto naše ohromné nasazení i vysoký presink vedly k tomu, že jsme Vlašim udolali,” chválil Pulpit.

Blansko na domácím hřišti na jaře stále neinkasovalo, obrana tak znovu udělala hlavnímu trenérovi velkou radost. “Obrana, v čelem s gólmanem Halouskou, pracuje stále velice dobře. Nemáme důvod ji měnit,” vyjádřil se Pulpit k nově složené formaci. Minimálně obsazení na levé straně bránící čtveřice Pulpit původně plánoval jinak, jenže...

Gólově se proti Vlašimi prosadili Martin Sedlo a Davy. Pro oba šlo o druhou branku v blanenském dresu v této sezóně a stejně tak výkony obou hráčů Martin Pulpit krátce okomentoval. “Musím říct, že Martin Sedlo píše neuvěřitelný příběh fotbalisty, který si nesmírnou pílí vybojoval základní sestavu. Samozřejmě měl i štěstí, protože Koraksič s Klusákem byli na začátku jara v trestu, i tak se ale Sedlo chopil šance a dobrými výkony se jí stále drží,” řekl Pulpit.

K francouzskému křídelníkovi pak vzápětí dodal. “Musím přiznat, že Davy je hráč, u kterého jsme měli po pár minutách jeho zimní zkoušky jasno, že tady zůstane. Samozřejmě má rezervy, ale dopředu hraje velice dobře a pokud bude brankami nebo přihrávkami přinášet body mužstvu, můžeme mu slabší defenzivu trochu odpustit.”

Blansko teď čeká náročný program v podobě tří zápasů (Táborsko venku, Dukla venku, Jihlava doma) během jediného týdne, i k tomu se Pulpit vyjádřil. “Do Táborska nepojedeme pod takovým tlakem, i proto jsme chtěli zápas s Vlašimí tolik vyhrát. Máme dvacet bodů, a byť stále doháníme ztráty z podzimu, mužstvo hraje velmi dobře a je v něm dobrá nálada.”