Blansko - Blanenští fotbalisté si reprezentační pauzu vyplnili přípravným utkáním s Třincem. Devadesát minut hry přineslo jedinou branku, z které se bohužel radoval celek z Moravskoslezského kraje.

“S Třincem to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme první gólovku, Vasiljev ji ale nedal, což je škoda,” vyjádřil se trenér Machala hned na úvod k situaci, která mohla určit ráz zápasu. “Proti tak kvalitnímu soupeři musíme šance proměňovat. Když nedáme góly, je to o to těžší a vymstí se nám to. Měli jsme i další možnosti, stejně tak i soupeř. Takže jak jsem řekl, vyrovnané utkání, která rozhodla jediná branka,” dodal na úvod blanenský kouč.

Je tedy útočná fáze tím hlavním místem, kde Blansko tlačí bota? “Určitě to problém je, šance, které jsme proti Třinci měli, musíme proměňovat. Myslím si ale, že nebudeme jediní, kdo se s tímto bude potýkat,” odhadl Machala.

Střílení branek přitom není jediným problémem, s kterým se Machalův celek potýká. “Řada hráčů nemohla nastoupit, musíme se tedy všichni uzdravit. Věřím, že do pátku budou všichni zdraví a na zápas s Duklou budeme připraveni v co největším počtu,” zadoufal si blanenský trenér.

Těšit mohl Machalu alespoň fakt, že po delší době vyběhl do zápasu také Ondřej Sukup, jenž se zotavil ze zranění a piloval pravý okraj hřiště. Poprvé v blanenském dresu navíc naskočil Jakub Šašinka, jehož hostování z Baníku Ostrava dotáhlo Blansko v týdnu. Od Šašinky, jenž odehrál celých devadesát minut, si nelze slibovat nic jiného než zlepšení produktivity. “Jakub má hendikep v kondici, bylo vidět, že v poslední době běhal jen individuálně. V dalších zápasech od něj čekám lepší výkon, i když už v druhé půli bylo vidět, že se více rozběhal a bylo to od něj lepší. Budeme od něj chtít, aby podržel balón nebo jej sklepával spoluhráčům, aby byl agresivní v šestnáctce,” vyjádřil se Machala k nejnovější akvizici ve svém týmu.

Už v pátek čeká na Blansko těžká prověrka, na stadion v Mlýnské ulici přijede jeden ze žhavých aspirantů na postup- FK Dukla Praha. “Proti Dukle musíme být lepší než s Třincem. Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát jako v prvním poločase, takové minely by Dukla okamžitě potrestala. Věřím, že se na tento zápas dobře nachystáme a přijde nás podpořit plný stadion,” přeje si Oldřich Machala.