2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

H o d o n í n - S pořádným a bohužel zaslouženým výpraskem se fotbalisté FK APOS Blansko vracejí z půdy lídra Divize D. Hodonín pod vedením bývalého kouče Šardic Františka Ondrůška předvedl, jak se správně bojuje o body a nedal našemu mužstvu šanci pomýšlet na bodový zisk.

Delegát: Blažek

Krajíček - Bulva, Špaček, Spazier (C), Šenk - Kmeť, Lorenc, Matula, Válek (60. Hoša) - Macůrek (74. Melounek), Šturma (82. Herůfek)
Náhradníci: Hoša, Herůfek, Krejčiřík, Sněhota, Mírovský, Melounek, Novotný
Trenér: František Ondrůšek

Sehnal - Bubeníček, Němec, Zich (75. Blatný), Šíp - Nečas, Janíček K. (68. Klimeš), Hájek, Farník, Bednář (C) - Gross (54. Beneš)
Náhradníci: Pernica, Klimeš, Beneš, Blatný, Švancara
Trenér: Roman Šindelka

Utkání na půdě lídra Divize D nezačalo pro naše mužstvo vůbec dobře. Již ve 3. min. využil nedůrazu obrany Šturma, jehož ve 100% šanci ještě brankář Sehnal vychytal. Bohužel už za dvě minuty se domácímu útočníkovi vedlo mnohem lépe, když se ve vápně opřel do míče a poslal Hodonín do vedení - 1:0.

Domácí byli daleko agresivnější v osobních soubojích, získávali většinu odražených míčů a neustále hýřili pohybem. V 17. min. se za záda blanenských beků dostal Lorenc, kterého ve vápně fauloval Zich a z následné penalty posunul skóre na 2:0 pro Hodonín kapitán Spazier. Ve 25. min. mohl Macůrek zvýšit na 3:0, tentokrát se zaskvěl brankář Sehnal, který šanci mladého útočníka zlikvidoval.

Na začátku druhé půle to vypadalo chvíli na změnu k lepšímu. Nejprve sice v obrovské šanci selhal domácí útočník Macůrek, pak se však začaly dít věci na druhé straně. V 52. min. po rychlé akci posunul Gross míč do běhu Bednářovi, který našel na hranici malého vápna výtečně naběhnutého Bubeníčka. Ten tváří v tvář bývalému spoluhráči z Bystrce Krajíčkovi branku Hodonína přestřelil. Za tři minuty se Bednář šikovně uvolnil ve vápně, jeho prudkou přihrávku pod sebe zblokovali domácí na roh. V 63. min. šel hodně důrazně do hlavičkového souboje Zich, který míč poslal k Bednářovi, který svůj únik zakončil křížnou střelou, kterou Krajíček vyškrábl na rohový kop.

Tyto neproměněné šance naše mužstvo definitivně psychicky zdeptaly. V poslední desetiminutovce, kdy v blanenské obraně již chyběl zraněný Zich, si domácí otevřeli střelnici. Tu v 81. min. odstartoval po centru zleva přesně mířenou hlavičkou Kmeť - 3:0. Hned nato v 84. min. střídající Melounek, který byl v tu chvíli na hřišti 10 minut zakončil sólový nájezd blafákem a střelou do prázdné branky - 4:0. Koncert Ondrůškova souboru pak za další dvě minuty završil obránce Bulva, který opět využil liknavosti obrany a neomylně zavěsil - 5:0.