2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

J a k o v o / B l a n s k o - Ve 48. minutě rozhodl duel proti Bulharsku, který Jihomoravský výběr v kvalifikaci na amatérské EURO vyhrál 2:1. Útočník FK Blansko Ondřej Ullmann zatím na turnaji odehrál plnou porci minut.
„Dostal jsem výborný balon od Tomáše Zůbka do lajny, pohlídal jsem si ofsajd a šli jsme v přečíslení dva na jednoho. Ondra Přichystal mi otevíral hřiště a u velkého vápna na mě vystoupil stoper, já naznačil že přihraju Ondrovi, ale stáhnul jsem si balon na levou nohu, obránce na mě nezareagoval a já hnedka druhým dotykem vystřelil k přední tyči a byl to gól,“ popsal vítěznou trefu Ondřej Ullmann.

Jak jste oslavili vítězství?

Po zápase v kabině jsme hodně slavili, byla to veliká euforie vyhrát takový zápas. Žádné velké oslavy ale být nemůžou, v pondělí nás čeká nejtěžší zápas a na něj se musíme soustředit. Jsme tady bezva parta, takže jsme se všichni po večeři sešli v hale a společně probírali zápas.

Po dvou zápasech máte 4 body. Spokojenost?

Ano, určitá spokojenost je, ale po odehraném zápase se Švýcarskem, kde jsme měli mnohem víc šancí než soupeř, tak bod v tomto zápase byl pro nás málo.

Máte za sebou 2 zápasy během 48 hodin - jak náročné byly a kolik ještě máte sil?

Zápasy byly určitě náročné a hrály se ve vysokém tempu, ale tohle je pro všechny stejné. Teď máme neděli na to si odpočinout, zregenerovat a připravit se na poslední zápas.