B l a n s k o - Jarní část MSFL se neúprosně blíží a tak nastal prostor zhodnotit zimní pauzu. Toho se ujal trenér áčka Zbyněk Zbořil. Jak hodnotí změny v kádru a co očekává od prvních jarních duelů?

Jaro MSFL klepe na dveře. Jak je tým z vašeho pohledu připravený?
Můžu si myslet co chci, ale rozhodující budou výsledky. Musím říct, že nás trápila v zimní přípravě zranění a i proto jsme přivedli do klubu více hráčů, než jsme měli v plánu. Udělali jsme vše, co jsme chtěli, strávili několik dní i na soustředění v Čeladné, podmínky pro trénink v Blansku jsou perfektní, tak teď už to bude jen na nás.

Los je k Blansku dost nevlídný. Uničov, Vyškov, rezerva Baníku a Zlína. Je to výhoda, či nevýhoda?
Podle mě nás čeká nejhorší možný soupeř na vstup do jara. Uničov měl výborné výsledky v zimní přípravě, kádr má dlouho pospolu, ale my se tam jedeme o body rvát. První čtyři kola nerozhodnou, ale možná nám napoví. Jedeme třikrát ven a doma silné béčko Baníku, ale nemá cenu žehrat na los. Jestli chceme hrát nahoře, tak se s tím musíme poprat.

Tým se podařilo doplnit zkušenými fotbalisty, kdo z nich je největší posila?
To nechci vůbec teď hodnotit. Každý z hráčů přišel s nějakým záměrem a uvidíme, jak se naše představy promítnou na hřišti. Všichni jsou zkušení a měli by být pro Blansko přínos.

Jste spokojen s doplněním kádru?
Spokojený jsem. Přeji si, aby se nám vyhýbala zranění a pak by opět mohlo fungovat kouzlo širokého kádru, jako na podzim. Ondra Sukup a David Klusák nám doplnili obranné řady, kde jsme neměli alternace a při dlouhodobém zranění Sedla a Ilka to byla jasná priorita. O Lukáše Lahodného jsem usiloval dlouhodobě a takový typ hráče nám chyběl a hlavně může hrát cokoliv, možná i chytat. Haris Harba je pro mě rozdílový hráč a pevně věřím, že nám to na jaře ukáže. Robert Bartolomeu prožíval teď horší fotbalové období, ale hrát v Blansku o postup by mohlo pro něho být odrazovým můstkem zpět do ligy. Štefan Holiš je pracovitý útočník, který bude nepříjemný pro každou obranu a věřím, že nám pomůže i góly.