B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po měsíčním půstu vyráží do boje. V sobotu v rámci předkola poháru FAČR hostí svěřenci trenéra Michala Kuglera na domácí půdě účastníka MSFL SK Líšeň.
Blanenští zahájili letní přípravu před týdnem. Pohárové utkání s Líšní bude prvním ostrým testem v rámci letního drilu. Svěřenci trenéra Kuglera v průběhu týdne poctivě polykali tréninkové dávky. I dnes je čeká šestá tréninková jednotka a zítra pohárový zápas. „Účast na trénincích je dobrá, ale dovedl bych si představit ještě větší účast. Kluci však pracují poctivě. Někteří mají drobnější zranění, plynoucí z únavy a zatížení, ale věřím, že se dají na zápas do pořádku. V této fázi přípravy je to pro nás trošku nevýhoda hrát tak brzy pohárový zápas, protože ještě nemáme dořešeny veškeré příchody hráčů. Každopádně utkání začíná za stavu 0:0 a určitou šanci máme. Pokud bychom byli kompletní, věřím tomu, že bychom sehráli s Líšní vyrovnanou partii. V současném stavu to bude pravděpodobně trošku horší. Na druhou stranu dostanou šanci naši mladí hráči, kteří se můžou poprat o místa v sestavě a dokázat, že mají výkonnost na divizi,“ říká před pohárovým duelem trenér Kugler.

Po roce zavítá na stadion na Údolní Líšeň, se kterou Blanenští sehráli v rámci divizní sezóny 2013/14 dva duely. Na půdě Líšně uhráli tehdejší svěřenci trenéra Hajského remízu 1:1, když o vítězství přišli až v nastaveném čase díky vlastní brance. V závěrečném 30. kole pak Blansko zdolalo svého sobotního soupeře poměrem 5:3 a nováčkovskou sezónu zakončilo na 5. místě. SK Líšeň skončila o stupínek výše v tabulce, přesto se mohla radovat z postupu do MSFL. Po odstoupení Mikulovic využila nabídku mimořádného postupu. Od léta loňského roku se rovněž stala farmářským klubem prvoligové Zbrojovky Brno. Na její lavičce sedí stejně dlouhou dobu mistr ligy z roku 1978 a později trenér Drnovic, Brna, Trnavy, Slovácka či Opavy Josef Mazura.

Líšeň do přípravy vstoupila 7 července. Za sebou má již dva přípravné zápasy. Minulou sobotu na hřišti v Kobylnici zdolala Spartu Brno 6:1 (branky: Hanuš 3, Pavkeje, Vejmělek, Stehlík). Ve středu pak na hřišti ve Zbýšově podlehla druholigovému 1. SC Znojmo FK 1:3 (branka: L. Vejmělek).

Pohár FAČR 2015/16

předkolo, sobota 18. července, 17:00, stadion na Údolní
FK Blansko - SK Líšeň
rozhodčí: Buček - Kolář, Hlubinka

ONLINE přenos

FK Blansko - SK Líšeň

1. kolo, 25. - 26. července, 17:00
vítěz FK Blansko/SK Líšeň - SK Hanácká Slavia Kroměříž
pozn.: v případě postupu našeho mužstva bude utkání sehráno v sobotu 25. července od 17:00 na stadionu na Údolní.

Kompletní los Poháru FAČR