B l a n s k o - V pořadí již třetí přípravný zápas a zároveň poslední lednový čeká o víkendu fotbalisty A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbořila přivítají v sobotu na umělé trávě na Mlýnské celek TJ Tatran Bohunice.

Info o soupeři

Klub Tatran Bohunice patří k tradičním účastníkům krajského přeboru Jihomoravského kraje. V sezóně 2014/15 tuto soutěž ovládl, postup do divize D však jeho vedení odmítlo. V minulé sezóně Bohunice obsadily se ziskem 71 bodů 2. místo s osmibodovou ztrátou na první Bzenec. Byl u toho také obránce Stanislav Píšek, který v letním přestupním období odešel za třetiligovou výzvou do Blanska. „Na Bohunice vzpomínám jen v tom nejlepším. Za ty roky, co jsem tam působil se pro mě staly srdcovou záležitostí. I když pocházím z Rousínova, tak fotbalově se cítím doma právě v Bohunicích. A až mě nebudou v Blansku chtít, tak doufám, že se budu moci do Bohunic vrátit. V současné době nevidím jiný klub, kam bych chtěl po Blansku jít. S klukama jsem v kontaktu skoro denně. Navíc momentálně bydlím asi 200 metru od stadionu,“ přibližuje svůj vztah k brněnskému klubu vysoký obránce.

Ten poprvé po šesti letech v sobotu nastoupí proti Bohunicím jako soupeř. „Na sobotní přípravný zápas se samozřejmě těším. I když jde pouze o přípravu a o výsledky zatím nejde, tak je to pro mě jiný zápas než ostatní. Snad se bude hrát pohledný fotbal, nikdo se nezraní, padnou nějaké branky a trenéři budou spokojeni s našimi výkony. Touto cestou bych chtěl Bohunicím ještě jednou poděkovat, že mi umožnily si na ”stará kolena” zkusit 3. ligu, že se ke mně nikdy neotočily nikdy zády a pořád mě podporují. Moc si toho vážím,“ vzkazuje Stanislav Píšek.

Dres Bohunic naopak již rok obléká útočník Ondřej Ullmann, který za Blansko odehrál 37 utkání a vstřelil 9 branek. Se šesti brankami vede po podzimu spolu s Nikolasem Burčíkem interní klubou tabulku střelců. V letním přestupním termínu do Bohunic zamířil také záložník Jan Pospíšil, jenž v Blansku působil v sezóně 2013/14. Na podzim odehrál 9 utkání a skóroval jednou. Po podzimní části aktuální sezóny okupují Bohunice se ziskem 26 bodů 5. místo (bilance: 8V, 2R, 5P, skóre 27:18).

Z domácí kabiny

Svěřenci Zbyňka Zbořila mají i ve třetím týdnu zimní přípravy napilno. „Celý týden jsme pracovali v herním zatížení a přístup hráčů se mi líbil. Mělo to šťávu i kvalitu,“ byl spokojen blanenský kouč.

Ten neměl ze zdravotních důvodů k dispozici Šplíchala, Kolaříka a Koláčka. Poslední přípravný zápas proti Svitavám nedohrál útočník Motyčka, jehož čeká delší pauza. „Zranění i nemoci mě samozřejmě mrzí, ale věřím, že kromě Jardy to nebude na dlouho. Zranění Jardy Motyčky se bohužel ukázalo jako vážnější a vypadá to, že s ním nebudu moci počítat do jarních odvet. Přeji mu brzké uzdravení,“ vzkázal trenér Zbořil.

„V sobotu nás čeká další přípravný zápas, který by nám opět mohl dát větší prostor v útočné fázi a zkusíme se vyvarovat těch chyb, které jsme dělali v předešlých dvou zápasech,“ zakončil kouč A týmu.“
Zima 2017 - přípravné utkání č. 3
FK Blansko - TJ Tatran Bohunice