2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - 25. vítězství v sezóně se na stadionu na Údolní rodilo pohodovou cestou. Po rychlých brankách Tulaydana, Sedla a Štrombacha vedli domácí po 16. minutách už 3:0 a jasně ovládali tempo utkání. V druhém poločase přidali po mnoha šancích další dvě branky a soupeře z Vysočiny porazili s přehledem 5:0. Po utkání si navíc pořádně užili mistrovské oslavy.

Delegát: Březáček

Doležal - Feik, Huška, Sedlo, Minx - Paděra, Buchta - Chloupek, Bednář (C), Štrombach - Tulaydan
Náhradníci: Souček, Jakubov, Záleský, Tenora
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Josef Hajsler

Zelenka - Svoboda (C), Peřina, Pabousek, Henek, Nedvěd, Žáček, Pleva, Vrzal, Veselský, Štědrý
Náhradníci: Halák, Kubát P., Šilhart, Kubát J.
Trenér: Jiří Pabousek
Vedoucí: Josef Fikar

Za slunečného letního počasí sehráli své předposlední domácí utkání v této sezóně blanenští muži.
Před zahájením samotného utkání došlo k předání šeku v hodnotě 15 000 Kč pro Domov Olga v Blansku. Za účasti několika významných osobností z Moravy pak hra započla a výrazně se po většinu utkání odehrávala před brankou Havlíčkova Brodu.
Blanenští se chtěli domácím fanouškům předvést a bylo vidět, že chuť do střílení branek mají velikou. Už v 7. minutě rozvlnil poprvé síť za gólmanem Zelenkou Jiří Tulaydan. O 6 minut později se prosadil Martin Sedlo a když v 16. minutě navýšil skóre na 3:0 David Štrombach, bylo očividné, že domácí hráči kráčí k vítězství.

Ve druhé půli měli domácí spoustu gólových příležitostí, kdy rány Paděry, Štrombacha či Buchty končily těsně mimo bránu. V 58. minutě navýšil skóre na 4:0 Jan Minx a v 66. minutě přidal svou druhou branku v utkání David Štrombach. Hosté z Havlíčkova Brodu se téměř k žádné šanci během celého utkání nepropracovali a odešli poraženi.

Po skončení utkání mohla naplno propuknout plánovaná oslava titulu, kdy si hráči a funkcionáři FK Blansko převzali pohár a medaile za přítomnosti několika desítek fanoušků a speciálních hostů. Poslední dvě utkání této sezóny sehrají muži v úterý 4. června doma s Novými Sady a v pátek 7. června na půdě zlínského Strání.