2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blanenské fotbalisty čeká první výjezd sezóny. Již v pátek 12.8. se svěřenci trenéra Vašíčka představí na půdě Velkého Meziříčí. Domácí celek začal soutěžní ročník těsnou porážkou na hřišti Uherského Brodu a jistě bude chtít dát na tuto prohru před domácím publikem zapomenout. Blanenští se budou rovněž snažit naladit na vítěznou vlnu a odčinit tak vysokou až krutou porážku 0:5 s Kroměříží. Zápas na stadionu U Tržiště začíná v 18 hodin.

Velké Meziříčí skončilo v uplynulém ročníku MSFL přesně v polovině tabulky na 9. místě. Loňskou sezónu mělo Meziříčí opravdu vyrovnanou, o čemž svědčí i stejný počet vyhraných a prohraných zápasů (13), k nimž přidali ještě 6 remíz. Konec soutěže zastihl našeho soupeře ve skvělé formě, kdy z posledních 6 zápasů ani jednou nenašel přemožitele a hned ve čtyřech případech slavil vítězství.

Velké Meziříčí muselo podobně jako Blansko řešit skladbu takřka nového týmu. Mužstvo opustilo hned 8 hráčů, většina z nich byli členi základní sestavy. Brankář Marek Kolář uspěl na testech v druholigové Vlašimi, opora zadních řad a kapitán David Komínek se přesunul do Znojma, bratři Patrik a Robin Demeterové přestoupili do brněnského Startu, Jan Nedvěd se vrátil do Žďáru nad Sázavou a Martin Pavlík se přesunul do Havlíčkova Brodu. Kádr se trenéru Šimáčkovi podařilo doplnit, konkrétně o brankáře Lancmana z Jihlavy, obránce Vingera s Bílým, záložní řady doplnili Šťourač, Franěk a navrátilec Partl. V následujících dnech se však očekává příchod dalších posil.

Zajímavým jménem v hostujícím celku je Petr Dolejš, který má za sebou více než dvacítku prvoligových startů, které nasbíral v dresu Teplic a Českých Budějovic. Dále působil například v Jihlavě, Táborsku či v Čáslavi.

Domácí odehráli před novou sezónou celkem 3 přípravná utkání a předkolo MOL Cupu. V přípravě nejprve porazili vysoko B-tým Vysočiny Jihlava 6:1, následovala prohra 1:4 s rezervou Zbrojovky Brno. Poslední přípravné utkání se meziříčským vydařilo a doslova rozstříleli Starou Říši vysoko 8:1. Generálkou na novou sezónu bylo předkolo MOL Cupu na hřišti divizního Havlíčkova Brodu. Otevřené utkání rozhodl v 54. minutě Plichta a Meziříčí tak po výsledku 3:2 postoupilo do dalšího kola, kde se střetnou se Startem Brno na jeho hřišti.

První utkání nové sezóny nedopadlo pro Velmez ideálně, když podlehl Uherskému Brodu těsně 1:2 a navíc přišel o vyloučeného záložníka Šutu. Jediný úspěch meziříčských zaznamenal až ve druhé minutě nastavení Malata. „Domácí vyhráli zaslouženě, protože pro vítězství udělali více než my. První poločas jsme prospali, a i když domácí vyložené gólovky neměli, tak většina akcí "smrděla" a mohli jsme být rádi jen za 1:0. Do druhé půle jsme udělali změnu v rozestavení, a to náš výkon zvedlo. Pár zajímavých náznaků jsme si vypracovali, ale bohužel bez efektu,“ hodnotil úvodní kolo trenér Velmezu Šimáček.

Blansko bude chtít proti soupeři z Vysočiny navázat na úspěšnou vzájemnou bilanci. Podzimní duel na půdě Blanska skončil jasným vítězstvím našeho mužstva v poměru 4:0. V jarním měření sil se dělily body za remízu 1:1, kdy branku Blanska vstřelil po rohovém kopu hlavou Filip Smrčka.

Utkání na stadionu U Tržiště startuje v pátek 12. srpna od 18 hodin.