B l a n s k o - Spojení FK Blansko a Radim Bubeníček po sedmi letech končí. Fotbalista, který od sezóny 2011/2012 pravidelně navlékal kapitánskou pásku, odchází na přestup do farmářského klubu AFK Tišnov.
Radim Bubeníček přišel do Blanska v létě roku 2008, kdy se tehdejší A tým FK APOS Blansko pod vedením trenéra Petra Vašíčka chystal na historicky první sezónu v Moravskoslezské fotbalové lize. Jeho půlroční hostování z Šardic se ukázalo pro klub velkým přínosem a tak jej tehdejší vedení v čele s předsedou Aloisem Ťoupkem přivedlo v zimě roku 2009 do Blanska na přestup. V třetiligové sezóně zasáhl Radim do 29 utkání a odehrál celkem 2301 minut. Zajímavostí je, že v této sezóně obdržel v zápasech na Baníku B a v Bystrci dvě červené karty, vždy po předchozím žlutém napomenutí. Od té doby už v dresu Blanska nebyl nikdy vyloučen. Po počátečním hledání jej trenér Vašíček nasadil na post pravého obránce, kde Radim odehrál drtivou většinu třetiligových bitev. Jeho pověstné ofenzivní průniky a čisté odebírání míče soupeřům z něj udělaly pílíř sestavy a hráče, jehož kvality oceňovali i trenéři a hráči ze soupeřových řad, vizuální přednosti zase zástupkyně něžného pohlaví.

Po sestupu z MSFL a příchodu trenéra Zbyňka Zbořila si následující podzim v divizi D vyzkoušel Radim Bubeníček i post útočníka. V 6. kole se při vítězství Blanska na půdě Třebíče 4:1 poprvé prosadil v jeho dresu také gólově. V zimě 2010 po odchodu předsedy Aloise Ťoupka z blanenské kopané Radim odešel na půlroční hostování do Dosty Bystrc. Ani on však na jaře nezabránil sestupu brněnského klubu do divize D. V létě téhož roku se díky usilovné práci Romana Šindelky, tehdejšího člena výkonného výboru a trenéra A mužstva, Radim do Blanska vrátil. V sezóně 2010/2011 odehrál kompletní porci utkání aniž by na hřišti chyběl jedinou minutu a obdržel pouze jednu žlutou kartu.

Od sezóny 2011/2012 navlékal spolehlivý obránce kapitánskou pásku a pomáhal trenéru Kuglerovi jako asistent. K této činnosti mohl využít své znalosti z oboru, protože je absolventem Fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě, kde dosáhl titulu magistr. K trénování se dostal v roce 2007 a postupně trénoval ve Zbrojovce týmy U9, U10, U11 a U12. V současnosti zde trénuje starší přípravku U10 a zároveň vyučuje na fotbalové škole Janouškova. Je vlastníkem UEFA A licence. V sezóně 2011/2012, v níž Blansku o 2 body unikl vytoužený postup do divize, Radim vstřelil 4 branky a na další 4 přihrál. Během celé sezóny neobdržel ani jednu kartu. V následující sezóně po úspěšném podzimu 2012, kdy tým vedl Karel Jarůšek, dovedl Radim své mužstvo na jaře roku následujícího společně s trenérem Jiřím Hajským, vedoucím Františkem Fialou a trenérem brankářů Alexandrem Malitsem zpět do divize.

V divizním ročníku 2013/14 stihl Radim odehrát necelých 5 utkání. V zápase 5. kola 7. září 2013 proti Bystřici přišel v 55. minutě nešťastný okamžik. Po kontaktu s protihráčem si poranil koleno. Do konce podzimu už do hry nezasáhl. V zimě 2014 se v rámci přípravy pomalu dostával do hry. V přátelském zápase s Ivančicemi 9. února však stihl odehrál pouze půlhodinu, když se koleno ozvalo znovu. Předchozí konzervativní léčba se ukázala jako ne zcela ideální a tak byl Radim Bubeníček nucen díky ruptuře zadního menisku a předního zkříženého vazu podstoupit operaci v dubnu loňského roku v Brně-Bohunicích. Díky podpoře rodiny a přátel toto těžké období zvládl a postupně se připojil k mužstvu jako asistent. V létě 2014 pod jeho vedením zahájilo A mužstvo přípravu na nový ročník divize D. Ještě před příchodem tehdejšího nového trenéra Grmely dovedl Radim Blansko k historickému postupu do 2. kola poháru FAČR. V pozici asistenta setrval celý loňský podzim a byl prodlouženou rukou trenéra Grmely. Od letošní zimy opět nazul kopačky a poctivě se s mužstvem pod vedením navrátivšího se trenéra Kuglera připravoval na jarní záchranářské boje v divizi. Ty dopadly pro Blansko dobře a to si i díky svému kapitánovi divizní příslušnost uchovalo.

Po sedmi letech se cesty klubu a Radima Bubeníčka rozdělily, když byl v tomto týdnu dojednán a formálně dotažen jeho přestup do týmu AFK Tišnov, který je nováčkem 1.A třídy skupiny A a koučuje ho trenér Hajský. Zároveň v jeho dresu působí i Petr Čoupek, Ladislav Hansl a Jakub Krejčíř. Všichni tři ještě v loňské sezóně hájili barvy Blanska. Tišnov se minulý pátek stal farmářským celkem FK Blansko.

Touto cestou děkujeme Radimu Bubeníčkovi za jeho poctivé služby, které v dresu Blanska odvedl jako hráč a asistent trenéra a přejeme mu v jeho novém angažmá mnoho úspěchů a především pevné zdraví. Kapitáne, děkujeme za vše!

Vizitka Radima Bubeníčka
Narozen: 26. 6. 1984
Výška: 182 cm
Váha: 70 kg