2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fantastických 1423 diváků mohlo na Údolní sledovat galapředstavení svěřenců Zbyňka Zbořila, kteří dokázali uhlídat elitní hráče soupeře a ve šlágru kola zvítězit 3:1. Díky tomu se také posouvají na čelo soutěže.

7. kolo , 15. září 2019, FK Blansko - SK Sigma Olomouc B

3:1

SK Sigma Olomouc B

Branky:6.Žák, 23.Sedlo, - 86. Kerbr (PEN).
Žluté karty:: 46.Šulek - 17. Zlatohlávek, 48.Spáčil, 91.Grygar.
Rozhodčí: Tomanec – Volek, Gasnárek

Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Paděra – Ilko (77.Traore), Kopičár (88.Bednář), Žák (74.Tulaydan), Urbančok (70.Přerovský) – Schwendt (68.Fabuš)

Trefil - Štěrba (76.David), Kerbr, Látal, Voleský (57.Galus), Spáčil (K)(84.Grygar), Chytil (77.Baďura), Yunis, Zima, Zlatohlávek (73. Langer), Zmrzlý

Do zápasu výborně vstoupilo Blansko, které již po šesti minutách vedlo. Filip Žák se protlačil k zakončení, využil zaváhání Trefila a poslal míč do sítě poprvé - 1:0. Všem domácím fanouškům zatrnulo v osmé minutě, kdy jeden z domácích hráčů zahrál rukou a sudí Tomanec ukázal na penaltový puntík. K exekuci pokutového kopu se postavil Yunis, ale Martin Doležal jeho ránu vystihla vysloužil si tak bouřlivý aplaus téměř patnácti stovek diváků.

Své zaváhíání mohl Yunis napravit záhy, když se dostal k hlavičce po centru Kerbra, ale branku Blanska nedokázal trefit. Ve dvaadvacáté minutě se hnal do šance Ilko, ale byl při svém průniku faulován a Blansko dostalo k dispozici standardku. Při ní propadl míč k Martinu Sedlovi, jenž posunul ukazatel skóre na hodnotu 2:0.

V závěru poločasu bylo jasně vidět, že je Sigma vývojem utkání zaskočená a oproti tomu Blansko hrálo s naprostou lehkostí a mohlo přidat i další branky, bohužel pro domácí však nedokázalo trefovat prostor mezi třemi tyčemi.

Ve druhé půli se hra odehrávala primárně ve středu pole, občas se však jeden z týmů dostal do jasné příležitosti a ve 49. minutě chyběly Štrbákovi jen milimetry k tomu, aby dostal míč do sítě. O pár chvil později se již domácí fanoušci mohli radovat. Pavol Ilko dostal míč na pravou stranu, pohrál si s obráncem a střelou z otočky poslal fanoušky do euforického stavu potřetí - 3:0.

Snížit z pohledu Sigmy mohl hostující Langer, ale v dobré pozici na míč nedosáhl a Doležal mohl zůstat klidným. S ubíhajícím časem se Sigma díky své kvalitě dostávala do větších šancí, ale většinu z nich dokázal zlikvidovat brankář Doležal. V pětaosmdesáté minutě se po jednom ze zákroků ve vápně skácel jeden z hostujících hráčů a sudí Tomanec ukázal na penaltový puntík podruhé.

Míč si tentokrát postavil Milan Kerbr a zkušený ligový hráč nezaváhal a střelou pod břevno nedal Doležalovi žádnou šanci. Další branku již diváci na stadionu na ulici Údolní neviděli a Blansko se tak posunulo do čela tabulky MSFL.