2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Fotbalový podzim 2022 je u konce. Přinášíme vám krátkou rekapitulaci toho, jak první polovina sezóny probíhala. Součástí jsou i osobní statistiky hráčů, jako jsou počet odehraných utkání včetně minutáže, kanadské bodování nebo obdržené karty.

Během letní přestávky došlo ke značné obměně kádru. Tým oproti jaru postupně opustilo hned 10 hráčů, které nahradilo 13 nových tváří. Hráči absolvovali pod trenérem Vašíčkem náročnou letní přípravu, která se do určité míry projevila i na rozkolísaných výsledcích přátelských zápasů. Prvním ostrým testem bylo předkolo MOL Cupu na hřišti divizního nováčka z Bohunic. Výkon nově složeného mužstva zůstal za očekáváním a po prohře 0:1 skončila blanenská cesta pohárem již v jeho předkole.

Vetší pozornost však byla upřena na start MSFL. Na Blansko v úvodu čekal těžký test v podobě favorita soutěže z Kroměříže. Blansko herně nepropadlo, soupeř mu však udělil lekci z produktivity a odjel z Blanska s výhrou 0:5. Výkon domácích hráčů byl však určitým příslibem do budoucna. Z dalších dvou utkání vytěžili blanenští slušné 4 body (2:0 Velké Meziříčí, 2:2 Kvítkovice) a nic nenasvědčovalo tomu, co tým následně zažíval. Prohra na hřiště zlínského B-týmu ve 4. kole totiž odstartovala nepříjemnou a dlouhou sérii 6 utkání bez bodového zisku, ve kterých mužstvo vstřelilo jediný gól.

Vedení klubu reagovalo odvoláním trenéra Vašíčka. Novým trenérem byl jmenován Jiří Vorlický, který si odbyl premiéru 1.10. v domácím utkání s Uničovem. Blanenský kouč zažil debut z říše snů, když jeho svěřenci po dvou brankách útočníka Kapura zvítězili 2:1. Po nástupu Vorlického se začal projevovat nový herní styl mužstva založený především na držení míče a konstruktivní hře už od obránců. Ke druhému utkání pod novým koučem zajížděli blanenští do Uherského Brodu, který do té doby doma ani jednou neprohrál. V sestavě došlo k významné změně, když byl dosavadní pilíř zadních řad Smrčka vysunut na pozici ofenzivního záložníka, kde strávil i zbytek podzimu. Blansko zvítězilo i ve svém druhém utkání po změně trenéra a týmu se začalo dařit i střelecky.

Poté došlo k menší bodové odmlce. Z dvojutkání se silnými ligovými „Béčky“ Slovácka (3:5) a Baníku (3:3) vytěžilo mužstvo bod a nezvládlo navíc důležitý duel ve Frýdlantu nad Ostravicí (0:1). Do konce podzimu zbývala 3 utkání, ve kterých Blansko vysoko zvítězilo nad Hodonínem (6:1), zvládlo klíčové zápasy o 6 bodů s týmy pod sebou (2:1 Znojmo, 4:0 Vítkovice) a zakončilo tedy podzim sérií třech vítězství.

Podzim lze tedy rozdělit na 2 zcela odlišné poloviny. Po 9 kolech se Blansko se 4 body a skórem 5:19 krčilo na předposledním místě tabulky, následně však vybojovalo z 8 zápasů skvělých 16 bodů (skóre 24:14) a poskočilo tabulkou směrem vzhůru. Ve vyrovnané třetiligové tabulce tedy Blansko přezimuje na 10. místě se ziskem 20 bodů a skórem 29:33. Na domácím hřišti mužstvo uhrálo 11 bodů a na hřištích soupeřů 9. Za zmínku stojí probuzení útočníka Miloše Kapura, který v posledních 8 zápasech vstřelil 9 branek a s celkovými 10 vstřelenými góly mu patří 3. místo mezi třetilovými kanonýry. Střeleckou fazónu měl také devítigólový Karel Jaroš, přičemž 5 branek vstřelil v posledních 3 kolech.

PODZIM V ČÍSLECH

Počet odehraných utkání včetně minutáže

Do všech 17 utkání zasáhlo 5 hráčů, přičemž nejvíce minut odehrál kapitán Filip Smrčka (1452 minut). Po většinu podzimu plnil roli brankářské jedničky Marek Kalina (12 zápasů). Petr Nešetřil i vinou zranění zasáhl jen do 5 duelů.

17 - Smrčka (1452), Feik (1369), Holman (1338), Chyla (1326), Kapur (1302)

16 - Dano (1341), Černý (1219)

15 - Crhan (400)
14 - Blažík (1120), Kamenský (908), Rajčinec (499)

13 - Tulajdan (815)
12 - Kalina (1080), Jaroš (778)

8 - Thon, (609), Psota (88)
7 - Alassane (145)

5 - Nešetřil (450), Zúbek (261), Abdellaoui (178)

3 - Chloupek (56)

1 - Šíp (5), Adamec (4)

Kanadské bodování

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je se 14 body Miloš Kapur, který se tak podílel na téměř polovině branek týmu. S 10 brankami je zároveň nejlepším střelcem blanenských. O jeden gól za ním zaostává Karel Jaroš, druhý nejproduktivnější blanenský fotbalista. O třetí pozici se dělí Danilual Gumnock Thon s Filipem Holmanem. Nejlepšími nahrávači jsou se 4 asistencemi Miloš Kapur, Filip Holman, Filip Smrčka a Tomáš Chyla.