2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Do prvního jarního kola vstoupili napůl úspěšně starší a mladší dorostenci FK Blansko. Starší, jakožto favorité duelu, zvítězili po dvou brankách Ševčíka a jedné Mlčouška 3:1. Mladší se rvali o body, nicméně nevyužili několika velmi nadějných příležitostí a s Prostějovem prohráli 1:3.

16. kolo , 16. března 2019, FK Blansko - 1. SK Prostějov

3:1

1. SK Prostějov

Poločas: 2:0
Branky: 8. a 77. Ševčík, 40. Mlčoušek
Osobní tresty: ŽK: 30. Ševčík, 90. Havelka - 53. Dokoupil, 88. Kubušek, 90. Zatloukal
Počet diváků: 80
Rozhodčí: Svoboda - Běhal, Kulička

Veselý - Souček, Skácel, Pačovský (C), Němec - Rek, Fiala, Sehnal, Ševčík, Havelka - Mlčoušek
Náhradníci: Navrátil - Maňoušek, Jarůšek, Žáček, Antoňů, Štěpánek
Trenér: Zdeněk Veselý

Peka - Dokoupil, Musil, Zatloukal (C), Štverák, Ježek, Pospíšil, Nguyen, Jašíček, Sedláček, Marčík
Náhradníci: Pitron - Kubušek, Parák, Chudý, Dittmer, Kovář
Trenér: Roman Popelka

Za solidních povětrnostních podmínek vstupovali starší dorostenci do svého prvního soutěžního utkání roku 2019 s Prostějovem. Poprvé mohl ohrozit branku Němec z přímého kopu, nicméně jeho rána z 25 metrů mířila těsně nad branku Peky. O tři minuty později se dostali k nebezpečnému přímáku hosté, pohotová obrana však střelu odrazila a navíc se míče chopil Ševčík, který přesprintoval více jak polovinu hřiště a pohotově přehodil gólmana Peku - 1:0. Po vstřeleném gólu se hra začala vyrovnávat a přelévala se z jedné poloviny na druhou. V 17. minutě pustil rozhodčí Svoboda hraniční situaci v pokutovém území, kdy se dostával do slibné pozice Rek. Následný protiútok Prostějova si obrana s gólmanem Veselým pohlídala. Ve 20. minutě přechytračil v pravé části hřiště Fiala dva bránicí hráče a vybídl Ševčíka k zakončení, jehož špatně trefený pokus mohl využít k zakončení Havelka. Ten však zamířil pouze do boční sítě. Největší šanci hostů měl v 35. minutě střílející Pospíšil, jehož pokus skvěle vyrazil Veselý. Druhá radost pro domácí barvy přišla ve 39. minutě. Havelka vybídl do rychlé akce Ševčíka, který centroval před branku hostů. Tam se míče chopil Sehnal, jenž sklepl na Mlčouška, který úspěšně zakončil - 2:0.

První příležitost v druhém poločasu měli hosté, a to hned ve 47. minutě, kdy se do nebezpečné hlavičky před Veselého brankou položil Musil. Branku však jen těsně minul. O dvě minuty později se nabídla další zajímavá příležitost z přímého kopu Němci, a i tomto případě nebylo daleko ke gólu. S ubíhajícím časem začaly na hřišti přibývat emoce a také tvrdší přestupky. 60. minuta přinesla překvapivý lob Mlčouška na jehož velkou šanci rázně odpověděli Prostějovští rychlým brejkem, v němž se blýskl tvrdou ranou Marčík. I v tuto chvíli byl však Veselý velmi pozorný. V 69. minutě už se však poprvé hosté zaradovali, neboť se po rohovém kopu prosadil hlavoujiž zmiňovaný Marčík - 2:1. Soupeř se postupně nadechoval k náporu, nicméně nevyužil několik střeleckých příležitostí a rázem byl potrestán. Pohodu na blanenské kopačky totiž v 76. minutě přinesl Ševčík, který podruhé v duelu skóroval - 3:1. Emotivní závěr už Blanenští ustáli a mohli se radovat z první jarní soutěžní výhry.

K dalším utkáním zajíždí dorostenci do Karviné.