Utkání se sousedním týmem tabulky čeká na fotbalisty Blanska. Ve středečním kole MSFL je čeká rezerva Zlína, která z posledních čtyřech kol ani jednou nevyhrála. Jihomoravané by se naopak mohli posunout tabulku výše.

Svěřenci kouče Petra Vašíčka mají z posledních kol mírný výkonnostní vzestup. Proti Vrchovině i Velkému Meziříčí uhráli dvě remízy a přerušili sérii porážek. Aktuálně jim tak náleží 32 bodů z 29 utkání, což celkově znamená třináctou pozici tabulky.

Dalším protivníkem Blanska bude béčko Zlína, jež se nachází o jednu příčku a čtyři body pod jihomoravským soupeřem. V předchozích dvou kolech přitom ztratili s Hlučínem a Kroměříží. Jejich poslední výhra přišla na úvod května, kdy zdolali jednoznačně 5:0 Uherský Brod.

Blansko doufá, že zvládne vzájemný souboj lépe než na podzim. Tehdy si Zlín B odvezl z domácího prostředí soupeře výsledek 1:0. Zdali se podaří tentokrát obstát lépe, se ukáže ve středu 1. června na zlínské půdě. Utkání startuje v 17.00 na trávníku Zlín-Vršava.