První zápas po dlouhé době dopadl vítězstvím Blanska. Na začátek zimní přípravy porazili svěřenci kouče Petra Vašíčka fotbalisty Bystřice nad Pernštejnem, když jediný gól duelu dal Štěpán Alexa.

přátelské utkání , 22. ledna 2022, FK Blansko - SK Bystřice nad Pernštejnem

SK Bystřice nad Pernštejnem

Branka: 38. Alexa

Vitásek –⁠ Pyš, Černý, Blažík, Fiala –⁠ Machálek, Feik, Zúbek, Kroutil –⁠ Alexa –⁠ Štencl

Náhradníci: Kubín, Todorić, Smrčka, Chloupek, Pačovský, Bílek

Rozhodující branka utkání padla ke konci prvního poločasu. Blansko potom už udrželo čisté konto a přetlačilo účastníka divize. „Musíme brát v potaz to, že šlo o první zápas po nějakých dvou měsících. Pro některé hráče možná po ještě delší pauze,“ upozornil trenér Petr Vašíček. Z toho vycházely i věci, s nimiž domácí tým vyrazil do boje.

„Chtěli jsme, abychom byli aktivní a předvedli nasazení i poctivý osobní přístup. Myslím si, že nás v těchto ohledech hráči určitě nezklamali,“ vyzdvihl blanenský kouč. Stále sice je na čem pracovat, s ohledem na situaci však může být celek spokojený. „Utkání mohlo skončit i větším rozdílem, ale na to se teď už nedíváme,“ přisvědčil Vašíček.

Další duel čeká Jihomoravany příští týden v sobotu, a to opět doma. Od 11.30 se představí proti SFK Vrchovina. „Máme ambici postupně zlepšovat herní kvalitu mužstva. Chceme, aby se na hru dalo dívat, a pracujeme na automatismech,“ popisuje trenér. Postupný vývoj bere Blansko jako hlavní měřítko směrem k jarní části MSFL.

Jak se vyvinul kádr?

Proti podzimu zaznamenal tým z brány Moravského krasu několik změn. „Podzim byl pro nás takový zvláštní. Museli jsme kádr na poslední chvíli připravit, abychom byli konkurenceschopní, což se podařilo. Výborně se tak předvedl třeba Marek Mach, který odešel do Zbrojovky,“ zmínil kouč výrazný odchod. Nepokračuje ani Guy Reteno Elekana, jenž zkouší působení ve druholigové Viktorii Žižkov.

„Odešel nám i Vašek Minařík po hostování zpět do Líšně. Přivedli jsme ovšem nové hráče, kteří mají vztah k našemu okresu,“ podotýká Vašíček. Právě oni mohou být novým oživením sestavy. „Někdo třeba řekne, že nejsou tolik známí nebo že jsou trochu slabší. Nicméně na nás teď je, abychom z nich za ten půlrok vychovali fotbalisty a nemuseli do budoucna někde stále shánět, ale aby tito hráči byli naši. Pokud se nám to povede, ukáže jaro. Kluci však pracují dobře a jdeme krok za krokem,“ uzavírá lodivod Blanska.

Autor: Tadeáš Mima