2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Pořádné gólové hody byly k vidění při posledním domácím utkání sezóny. Blanenští fotbalisté si před svými fanoušky poradilo 5:3 s Uničovem, když se hned dvakrát trefil Jiří Tulajdan. Pro Jihomoravany to znamená čtvrté utkání v řadě bez porážky.

31. kolo , 5. června 2022, FK Blansko - SK Uničov

5:3

4:2

SK Uničov

Branky: 1. Machálek, 20. Tulajdan, 37. Blažík, 45+1. Todorič, 83. Tulajdan – 14. Krč, 42. Kamas, 46. Ambrozek
Žluté karty: 29. Štencl (BLA), 84. Alexa (BLA) – 18. Štaffa (UNI), 58. Ambrozek (UNI)
Rozhodčí: Slabý – Bělák, Páral

Nešetřil – Černý, Smrčka, Blažík – Šíp (46. Chyla), Alexa, Todorič, Feik – Machálek (C) (61. Pecuch), Tulajdan (88. Fiala), Štencl (69. Adamec)

Kalina (46. Uvízl) – Bala, Vejvoda, Svoboda (46. Diblík), Štaffa (46. Ambrozek), Komenda (C), Vybíral (46. Bača), Sečkář (72. Můčka), Krč, Kamas, Koutný

Sestava zůstala oproti předchozím zápasům bez větších změn. Do základu se přesto vrátil třeba útočník Jiří Tulajdan, který v ofenzivě spolupracoval s Tomášem Machálkem či Markem Štenclem. Mezi tyče se opět postavil Petr Nešetřil, jenž chtěl s celým týmem navázat na solidní formu z posledních týdnů. A úvod měli fantastický.

Už v první minutě padl gól díky aktivnímu napadání Blanska, když se střelecky prosadil Machálek. Parádní vstup do duelu však Uničov eliminoval poměrně rychlým vyrovnáním – kolem čtvrthodiny hry přišel rohový kop v podání Michaela Sečkáře, který usměrnil hlavou do sítě Aleš Krč.

Ve srovnání s jinými zápasy ale Blansko zůstávalo aktivní. Dvacátá minuta tedy vrátila mírný náskok na stranu domácích po úspěšné dorážce Tulajdana. Na první pokus z kopaček Štencla zvládl gólman Marek Kalina zaregovat, nicméně potom už měl málo času ještě něco udělat.

Blansko pouštělo soupeře pouze k minimu šancí, zatímco samo se snažilo rozdíl ještě navyšovat. Jen kousek chyběl při střele Todoričovi ve 32. minutě či Machálkovi o pár momentů později. Sedmatřicátá minuta ovšem tato zaváhání smazala, protože na 3:1 dával z rohu Dominik Blažík. Do poločasu se však Uničov ještě vzepřel zásluhou Vojtěcha Kamase, jenž těžil z dlouhého vhazování a ve vápně k němu propadl míč na střelu.

Nicméně poslední vteřinky prvního dějství opět patřily Blansku. Konkrétně Nikolu Todoričovi, který využil rychlého úniku a pěknou ranou pod břevno upravil na luxusních 4:2.

Nepříznivý stav přiměl Uničov udělat o přestávce hned čtyři střídání, včetně postu gólmana. Změny se přitom projevily rychlým nástupem do poločasu a snížením na 3:4. Branku dával Jan Ambrozek po rychlém přechodu a o výsledku stále nebylo ani zdaleka rozhodnuto.

Remíza mohla nastat kolem sedmdesáté minuty, kdy balón skákal u brankové čáry. V poslední desetiminutovce však skóre opět poskočilo ve prospěch Blanska po skvělém pasu střídajícího Filipa Adamce, jenž našel Tulajdana. Ten nadvakrát doklepl míč za záda gólmana Uvízla a určil finální stav 5:3.

Blanenští fotbalisté tak drží sérii čtyř utkání bez porážky, z toho poslední dva duely dopadly vítězně. V tabulce MSFL si upevnilo mužstvo desáté místo, jež budou v posledním kole hájit v Hlučíně.

Autor: Tadeáš Mima