2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Stačila chvilka, aby se skóre jasně převrátilo na stranu Blanska. Jihomoravští fotbalisté berou tři body z výjezdu na Vrchovinu, kde odpověděli na vedení domácích třemi brankami. Dvakrát mířil přesně Guy Reteno Elekana, k němuž se gólově připojil Jiří Tulajdan.

17. kolo , 8. září 2021, SFK Vrchovina - FK Blansko

SFK Vrchovina

1:3

Branky: 64. Svoboda – 69. Elekana, 72. Tulajdan, 75. Elekana
Žluté karty: 16. Chloupek (VRC), 30. Holman (VRC), 39. Duda (VRC), 70. Michal (VRC) – 13. Fall (BLA), 75. Mach (BLA), 83. Machálek (BLA)
Rozhodčí: Mayer – Nápravník, Rygl

Šmída – Bača, Černý, Duba, Duda, Hekerle, Holman (79. Hlaváč), Chloupek (46. Svoboda), Michal (C) (79. Boušek), Partl (79. Sytař), Trojánek

Nešetřil – Fall (61. Minařík), Smrčka, Blažík, Chyla, Hladký (42. Adamec), Machálek (C) (84. Todorič), Mach, Kroutil (61. Alexa), Elekana, Tulajdan (84. Tenora)

Blansko nastoupilo v Novém Městě na Moravě již ke třetímu utkání během jediného týdne. Svěřenci kouče Vašíčka přitom v minulém kole MSFL zaváhali venku s Ostravou, a tak si chtěli opět zlepšit výsledkovou bilanci.

Hned v úvodu duelu se však mohl výsledek přiklonit na stranu Vrchoviny. Nešetřil nicméně zareagoval včas a vyrazil střelu z vápna na rohový kop. Domácím hráčům vycházely také akce v dalších minutách, kdy Blansko muselo být hlavně pozorné v obraně. První půlhodinu působilo o něco nebezpečněji Nové Město, jemuž ale snaha ke gólu nestačila. Postupně se ovšem hosté zlepšovali a získávali více prostoru.

Poprvé se skóre měnilo až ve druhém poločase. V 64. minutě se po nedůrazu ve vápně dostal balón k Marku Svobodovi z Vrchoviny, jenž si udělal místo ke střele a překonal přesunujícího se Nešetřila. Jihomoravanům tak hrozilo, že pokud nezmění vývoj duelu, bude jejich černá série z posledních dní pokračovat.

Během několika momentů se však obavy rozptýlily. Blansko prakticky okamžitě zareagovalo a do pěti minut vyrovnával Guy Reteno Elekana. Žádný ze soupeřů ho nezastavil při zpracování míče z rohu, skvěle se uvolnil před brankářem Šmídou a vrátil své mužstvo do hry. V tu chvíli se hostující fotbalisté dostali do laufu, kterému Vrchovina neuměla vzdorovat.

V 72. minutě, tedy pouze chvilku po Elekanovi, zaznamenal gól také Jiří Tulajdan. Blanenský útočník stál na konci pěkné kombinace, kterou sám založil, vběhl do pokutového území a nakonec ji dovedl k úspěšnému finiši. Obrat záhy ještě pojistil znovu Elekana, když si perfektně naběhl na Minaříkův centr z pravé strany. Výsledek 3:1 v posledních dvaceti minutách už jihomoravská sestava nepustila a slavila zisk důležitých bodů.

Vrchovina tak nenavázala na předchozí kolo, kdy zdolala 2:0 Znojmo. Blansko naopak napravilo debakl ze stadionu ostravské rezervy a posunulo se na třetí místo MSFL. Lépe na tom zůstává v tabulce jen už zmiňovaný Baník B s náskokem jednoho bodu a Kroměříž s výhodou tří bodů. Jestli se Blansko přiblíží čelu soutěže, se ukáže v sobotu 11. září doma proti Slovácku B.

Autor: Tadeáš Mima