Blansko - Poprvé od zimního příchodu do Blanska jej trenér Pulpit poslal na hřiště v soutěžním duelu od úvodní minuty. Vyplatilo se. Martin Vlachovský svůj premiérový start v základní sestavě ozdobil pohlednou, a nakonec i vítěznou brankou z přímého kopu.

Martine, jak vypadalo utkání s Varnsdorfem z Vašeho pohledu?
Bylo to hodně bojovné utkání, které nakonec rozhodly dvě branky ze standardních situací. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.

Jak těžkým byl Varnsdorf soupeřem?
Varnsdorf byl obtížný soupeř. Má hodně vysokých hráčů, hodně to nakopávali dopředu. Soupeř hrozil ze standardních situací, trefil i tyčku, ale jsem rád, že jsme všechno ustáli a získali tři body.

První branku jste vstřelil vy, trefil jste to přesně tak, jak jste zamýšlel?
Ano, protože jsem viděl jsem, že gólman nestojí úplně dobře. Proto jsem zkusil vystřelit na zadní tyč a naštěstí to tam spadlo.

Trenér Pulpit zmínil, že jste si o místo v základu řekl výkonem v přípravném utkání ve Zlíně. Myslíte, že jste si dnešním výkonem řekl zase o místo do dalších utkání
Věřím, že ano, že budu v základní sestavě i příště. Ale samozřejmě je na trenérovi, jakou zvolí taktiku a sestavu.

Na jaře máte bilanci dvou výher a jedné remízy, skóre 4:0. Je tedy vidět rukopis trenéra Pulpita?
Určitě ano. V zimní přípravě jsme toho naběhali a celkově odpracovali opravdu hodně. Makali jsme a myslím, že se to teď projevuje.

Jak se Vám zatím v Blansku líbí?
Je škoda, že je všechno zavřené a nemůžu Blansko a okolí poznat víc. Mám v plánu navštívit Macochu. Město je ale pěkné, líbí se mi tady.