2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V rámci generálky na F:NL zavítalo Blansko do Rakouského Ober-Grafendorfu, kde se střetlo s prvoligovým Slovanem Liberec. Blansko dokázalo jít do vedení ve 23. minutě, když se prosadil Pavol Ilko. Slovan odpověděl ve druhé půli a Blansko veze domů remízu.

přátelské utkání , 12. srpna 2020, FC Slovan Liberec - FK Blansko

FC Slovan Liberec

1:1

Branky: 23. Ilko - 53. Barac

Nguyen (46. Knobloch) - Koscelník (46. Kosek), Černický (66. Chaluš), Tijani, Fukala - Pešek (46. Barac), Hromada (66. Michal), Mara (74. Šulc), Mosquera - Júsuf (57. Csáno), Rabušic (46. Matoušek).

Halouska - Sukup, Šustr, Štrbák, Buchta - Ilko, Kopičár, Lahodný, Žák, Vasiljev - Holiš.
Náhradníci: Maňák - Klusák, Lulinho, Djordje, Přerovský, Kania, Holek, Antonini.

Po přežití úvodního tlaku Liberce se Blansko osmělilo k několika šancí, ty však dokázal Nguyen zlikvidovat. Blansko se tak dostalo do velké šacne až po 22 minutách hry, kdy se protáhl do vápna Žák, předložil míč Pavolu Ilkovi, jenž se nemýlil a přesným pokusem poslal míč do sítě - 0:1. Srovnat mohl Júsuf, ale jeho pokus Halouska vyrazil. Poločas tak ovládlo Blansko.

Druhá půle vyšla lépe Liberci. Už po sedmi minutách vyzval Matoušek ke skórování, Jakuba Baraca, jenž nezaváhal - 1:1. V závěru zápasu ještě mohl stav duelu obrátit na stranu Liberce Csáno, ale jeho ránu gólman Blanska zastavil. Blansko tak v generálce na ligu remizovalo s Libercem 1:1.