2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B L A N S K O - Nový trenér Martin Pulpit má za sebou ostrou druholigovou premiéru na lavičce Blanska a ta se vyvedla skvěle. Jeho svěřenci proti Třinci předvedli skvělý výkon, který korunovali dvěma góly a čistým kontem brankáře Halousky. Nejprve se na konci první půle šťastně prosadil obránce Matěj Helebrand a výhru pečetil po hodině hry navrátilec Martin Sedlo.

13. kolo , 6. března 2021, FK Blansko - FK Třinec

2:0

1:0

FK Třinec

Góly: 43. Helebrand, 58. Sedlo
Žluté karty: 65. Sukup, 71. T. Machálek.
Rozhodčí: Denev – Matoušek, Mojžíš

Halouska – Sedlo, Aggoun, Helebrand, Sukup – Bartolomeu (88. Černín), Kopičár, Lahodný (C), Ngoma (71. Vlachovský) – Žák (88. Vasiljev) – T. Machálek (73. Lhotecký).

Pastornický – Foltyn, Hýbl (74. Puchel), Janoščín (C), Celba – Javůrek (74. Šteinhübel), R. Vaněk I. (88. Gáč), Samiec (64. Omasta), Habusta, Cienciala (64. Attah) – Mu. Tijani.

Blansko do jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupilo nejen s novým trenérem Martinem Pulpitem, ale také s několika novými posilami - premiéru v základu si odbyli Tarek Aggoun a Francouz N`Goma.

Úvod duelu s Třincem připomínal klasický první jarní zápas, hru obou týmů brzdily nepřesnosti. Hosté poprvé zahrozili po devatenácti minutách hry, proti nebezpečné hlavičce ale nakonec brankář Halouska zasahovat nemusel. První šanci domácích měl po individuální akci novic v sestavě Francouz Davy, po kličce na osu a následné střele zasahoval Pastornický.

Následně zahrozila také další nový hráč Blanska Machálek, který si našel centr od Bartolomea, ale hlavičku nenasměroval do prostoru, kam by si přál. Klíčový moment první půle tak přišel až v jejím závěru. Přímý kop rozehrál opět Bartolomeu, nabíhající Matěj Helebrand hlavičkoval zády k brance, ovšem Pastornický při zákroku na brankové čáře vyrobil obrovskou minelu, míč mu vyklouzl a zamířil za čáru – 1:0.

Domácí tak do druhé půle vstupovali s jednobrankovým náskokem a ten mohli po sedmi minutách hry zdvojnásobit, když se octl s míčem za obranu Třince. Svou střelou, která byla hodně pomalá, sice překonal Pastornického, toho však zastoupil na čáře spoluhráč Celba. Za dalších šest minut už se ale Jihomoravané dočkali. Po dlouhém autu Sukupa dobře zapracoval Lahodný a odražený míč vyplaval na hranici vápna k Martinu Sedlovi, který prudkou ránu propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0.

Blansko ve zbytku zápasu kontrolovalo průběh zápasu a Třinečtí naráželi do dobře postaveného obranného bloku. Do zakončení se tlačil v jedné z ojedinělých šancí Ciencala, ale Halousku neohrozil. Domácí v prvním jarním zápase přesvědčili o tom, že to se záchranou ve druhé nejvyšší soutěži myslí vážně a trenér Martin Pulpit má tak za sebou vítěznou premiéru s čistým kontem.