2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Parádní výsledek si vezou fotbalisté Blanska z venkovního prostředí. Na hřišti B-týmu Zlína vyhráli jednoznačně 3:0, když se hned dvakrát trefili střídající hráči. Svěřenci kouče Petra Vašíčka tak mají už tři zápasy bez porážky.

Rozhodčí: Poláček – Pospíšil, Grečmal

Bachůrek – Němeček, Slovák (C), Červinka (81. Polášek), Pafka, Mlýnek, Slončík (57. Jura), Mlýnek, Mach (81. Trtek), Pobořil (75. Novák), Chrudina (57. Ovesný)

Nešetřil – Černý, Smrčka, Blažík, Feik, Šíp (58. Pecuch), Todorič, Zúbek, Štencl (68. Tulajdan), Alexa (58. Chyla), Machálek (C) (77. Adamec)

V základní sestavě chyběli útočníci Jiří Tulajdan s Martinem Pecuchem, kteří tentokrát začínali na lavičce. Utkání ale mělo dobré tempo na obě strany, když se týmy vystřídaly v náznacích šancí. První čtvrthodina přitom patřila více Blansku, jež pouštělo před brankáře Nešetřila jen minimum akcí.

Zlínský mančaft držel hlavně gólman Bachůrek. Tomu se dařilo krýt solidní střely i řadu centrů ze stran, což ligové rezervě pomáhalo držet nerozhodný stav. S velkou příležitostí si poradili domácí také ve 45. minutě potom, co Machálek dostihl oblouček za obranu a chyběl mu jen kousek, aby překonal nohu Bachůrka.

Aktivita se však Blanenským ještě v prvním poločase vyplatila. Během nastavení zvládl obránce Černý důležitý souboj, po němž šel balón ke Štěpánu Alexovi a následně i k zakončujícímu Marku Štenclovi. Před brankou se ocitl de facto sám a v klíčovém momentu nezaváhal.

Blansko tedy začínalo druhou půli s náskokem 1:0. Tu hodněkrát rozkouskovaly různé fauly, později i střídání. A právě dobré změny hráčů dotáhly Jihomoravany k drtivému úspěchu. Do hry naskočili mimo jiné Filip Adamec a po dlouhé absenci i Tomáš Chyla, kteří sehráli rozhodující úlohu v závěrečných minutách zápasu.

Zrovna běžela 88. minuta, když zlínského zaváhání na hranici vápna využil Adamec a nádherným lobem přehodil Bachůrka. Tým z brány Moravského krasu tím prakticky rozhodl o svojí výhře, kterou ještě pojistil již zmiňovaný Chyla po přihrávce do předbrankového prostoru. Blansko tak uspělo naprosto zaslouženě 3:0 a podruhé na jaře bere plný počet bodů.

Díky remízám z uplynulých dvou kol drží Blanenští sérii už tří utkání bez porážky. Navíc si přilepšili také v tabulce MSFL, kde poskočili ze třinácté příčky na jedenáctou. Zdali vítězný trend udrží, se ukáže v neděli 5. června u nich doma. Čeká je totiž poslední domácí souboj sezóny proti Uničovu.