Uběhlo pouze pár dnů od posledního utkání blanenských fotbalistů, přičemž už je tady další bitva. V předehrávce 34. kola MSFL přivítají Jihomoravané Vrchovinu, která má jedinou výhru z předchozích pěti zápasů.

I když papírově je na tom lépe Blansko, těžko ho považovat za jasného favorita. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka sehráli na jaře jedenáct bitev, z vítězství se však radovali pouze jedinkrát. O víkendu padli s Kroměříží 1:5 a jejich šňůra bez výhry se natáhla na deset duelů. V tabulce to znamená třicet bodů a třinácté místo.

Ani bilance Vrchoviny ovšem není příliš zářivá. Mančaft z Vysočiny vyhrál na jaře pouze dvakrát, a to proti FKM Jihlava a Otrokovicím. Právě od úspěchu nad Viktorií uběhly již dva týdny a celkově Vrchovina na jaře schytala osm porážek. Není tak divu, že jí náleží až předposlední pozice soutěže.

„Od soupeře očekávám tvrdou hru plnou soubojů. Nenechá nám jistě žádný míč zadarmo, a proto si budeme muset míče na našich kopačkách vážit. Nesmíme se dopouštět zbytečných ztrát,” říkal blanenský fotbalista Filip Adamec. Zároveň přiznal, že utkání pro něj bude i možná trochu speciální.

„Na zápas se těším. Delší dobu jsem se potýkal se svalovým zraněním, o to větší chuť do fotbalu teď cítím,” zdůvodnil Adamec. Předchozí soutěžní duel dopadl jednoznačně pro Blansko – na podzim slavilo mužstvo z brány Moravského krasu výsledek 3:1. Otázkou zůstává, zdali naváže podobným způsobem i tentokrát.

Přijďte podpořit Blansko v netradičním termínu také vy! Vložené kolo se hraje ve středu 25. května od 17.30. Dějištěm souboje bude, jako tradičně, stadion v Údolní ulici.