B l a n s k o - První důležitý krok směrem k záchraně udělali včera fotbalisté FK APOS Blansko. Na domácí půdě si v souboji o pomyslných šest bodů poradili s Napajedly a vzhledem k ostatním výsledkům se zisk tří bodů cení dvojnásob.
Tomáš Šenk
Velkou radost měl po utkání trenér Tomáš Šenk. Ten v zimě převzal mužstvo Romanu Šindelkovi s jednoznačným cílem - zachovat pro Blansko divizní příslušnost. Vstup do důležitého prvního utkání na domácí půdě se jeho svěřencům povedl na výbornou, vždyť v 9. minutě svítil na světelný stav 2:0. „Vstup do utkání byl z naší strany opravdu famózní, vedli jsme velmi brzo 2:0. Potom jsme nedotáhli do konce některé akce a soupeři se podařilo po naší chybě snížit. Poté se trošku dostal do zápasu a do konce poločasu měl více ze hry. Kromě jedné standardní situace jsme ho ale nepustili do nějaké šance, naopak jsme mohli zvýšit na 3:1, když Míra Jelínek nastřelil břevno. Také začátek druhého poločasu byl dobrý, opět tam bylo soustu šancí a jen díky nedůrazu v koncovce jsme některou nedokázali proměnit,“ poznamenal Tomáš Šenk.

Hosté se o možnost bodového zisku připravili vlastní nedisciplinovaností, když se v krátkém sledu shodně po druhé žluté kartě poroučeli ze hřiště stoper Zavadil a záložník Mařák. „Někdo může namítnout, že jsme v závěru, kdy soupeř dohrával v devíti hráli špatně. Bohužel jsme nedokázali podržet balón a zklidnit hru. Soupeř pořád hrozil z nakopávaných míčů a navíc už hrál na risk se třemi hráči vepředu. Nakonec jsme utkání zvládli a hlavně s výsledkem jsem hodně spokojený, protože vstup do jara je hodně důležitý,“ liboval si trenér Šenk.

Velkou hrozbou pro branku soupeře znamenal důrazný Miroslav Jelínek, který zaznamenal vítěznou branku a nemuselo zůstat pouze u jedné. „Míry z nám už z B mužstva, je to kvalitní hráč a podle mě už měl být v kádru na podzim. Byl to jeden z nejlepších hráčů na hřišti, dostal se ještě do dalších čtyř vyložených šancí, kdyby byl důraznější v koncovce, tak mohl být ještě slavnější,“ okomentoval výkon jednoho z dvojice důrazných a pracovitých útočníků Blanska blanenský lodivod.

Jan Doležel
Úspěšnou premiéru si v dresu Blanska odbyl levý záložník Jan Doležel, který ve 4. minutě vstřelil úvodní branku utkání. „Do Blanska jsem přišel s tím, že budu chtít hrát co nejvíc, protože na podzim v Rosicích se mi příliš nedařilo. Probojoval jsem se do základní sestavy no a premiéra pro mě byla opravdu ideální i když ten gól všichni viděli jakým způsobem padl,“ pousmál při popisování svého střeleckého úspěchu Doležel.

„Dostal jsem balón pod sebe od Míry Jelínka a chtěl jsem to obhodit kolem gólmana po zemi a skočilo mě to tak, že jsem ho přeloboval, aniž by měl nějakou šanci zasáhnout. Sice jsem to tak nechtěl, ale i takové góly se počítají,“ těšilo blanenského záložníka.

Mladý hráč Zbrojovky Brno si pochvaloval i nový post a spolupráci s ostatními ofenzivními spoluhráči. „Dříve jsem býval útočník, ale za tuto pozici jsem rád. Na pravé záloze mi to teď sedí. Navíc spolupráce s Mírem Jelínkem, Karasem a s Fárem je úplně výborná,“ dodal Jan Doležel.