Po více než měsíci se blanenští fotbalisté dočkají zápasu! Po schválení výjimky od Ministerstva zdravotnictví se opět rozjíždí druhá nejvyšší fotbalová soutěž. FK Blansko přivíta v neděli od 11:00 dalšího nováčka druhé ligy - FC MAS Táborsko. Organizace zápasu bude ovlivněna přísnými hygienickými normami a nebude tak umožněn vstup fanouškům. Připraven však bude živý přenos prostřednictvím FORTUNA TV.

Celý měsíc museli fanoušci blanenské kopané vydržet bez ostrého zápasu svého celku. A v neděli se konečně dočkají! Byť jen napůl. Aktuální vládní nařízení neumožňují vpustit na stadion diváky, kteří by strašně rádi svůj tým podporovali. I pro ně si však F:NL nachystala překvapení. Zápas mezi Blanskem a Táborskem bude přenášen živě na FORTUNA TV.

Blansko nečeká jednoduchý soupeř. Táborsko v dosavadním průběhu soutěže získalo sice jen dva body, ale svěřenci Sergejse Golubevse své soupeře umějí potrápit. „Bude to opravdu nepříjemný soupeř, jejich fotbal je hodně o běhání a musíme se hodně dobře připravit, získat tři body a poskočit v tabulce,“ říká David Klusák. Pro Klusáka půjde o pikantní duel, neboť právě Táborsko je pro něj bývalým působištěm.

„Z mého pohledu půjde o hodně specifický zápas, dva a půl roku jsem tam působil, s klukama z Táborska jsem v kontaktu a hodně se na zápas těším. Po pádu do třetí ligy hodně omladili a trenér Blažek udělal kus práce. Táborsko má svou tvář a dobře pracuje s mladými hráči,“ objasňuje David Klusák.

V kádru Blanska se před zápasem kumuluje nadšení a radost z opětovného startu soutěží. „Na zápas se opravdu moc těším. Fotbal chyběl nám všem, nehráli jsme zhruba měsíc a jen trénovat není úplně ono,“ nešetří nadšením Žák.