2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blansko - V reprezentační pauzy přijel na stadion na Mlýnské druholigový Třinec. Vyrovnaný zápas dlouho nepřinášel branku. Blansko sice místy mělo převahu, ale šest minut před koncem rozhodl o osudu zápasu Akulinin a Třinec veze domů výhru.

přátelské utkání , 4. září 2020, FK Blansko - FK Třinec

0:1

0:0

FK Třinec

Branky: 84. Akulinin. Rozhodčí: Zelinka - Vostrejž, Vejtasa.

Halouska (46. Maňák) - Sukup (60. Helebrand), Huška (60. Šustr), Štrbák, Klusák - Ilko (46. Přerovský), Lahodný, Machalík, Vasiljev, Kania (46. Bartolomeu) - Šašinka

Ciupa - Vaněk, Puchel, Janoščin, Weber, Bolf, Hýbl, Akulinin, Omasta, Attah, Gáč

Blansko do utkání nevstoupilo špatně a v první půli dokázalo ohrozit branku gólmana Třince, bohužel pro početnou návštěvu se míč do sítě dostat nepovedlo. Na druhé straně se musel několikrát mít Halouska na pozoru, aby míč v cestě do brány zastavil. Nejblíže brance byl v patnácté minutě Puchel, ale trefil jen břevno.

Ve druhé půli bylo Blansko nebezpečnější, po gólu volaly šanci Klusáka, Lahodného, Šašinky, nebo třeba Přerovského, ale Ciupa v brance Třince byl proti a navíc většina šancí mířila mimo. Na druhé straně opět zvonila branková konstrukce, když se za Maňákem po stříleném centru rozezvučela bližší tyč. Vyrovnaný stav změnila až 84. minuta, kdy Weberův volný kop tečoval do sítě hostující Akulinin a rozesmutněl domácí fanoušky. Stav 0:1 vydržel až do konce a Blansko tak podlehlo Třinci těsným rozdílem jedné branky.