2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Sedmý hrací týden mládežnických kategorií je minulostí. V článku najdete výsledky zápasů mládeže vč. komentářů jednotlivých trenérů k utkáním.

30. září

STARŠÍ PŘÍPRAVKA:
Ostrov A/Vilémovice – FK Blansko
11:7 (4:3)
Sestava:
Jiří Berec – Zbyněk Bárta, Štěpán Blažek, Sebastien Bourghet, Jakub Kováč, Vladimír Kovář, Jakub Řehůřek, Bruno Strelička, Jakub Šebela, Max Šenkýř, Tobiáš Ťoupek
Střelci: Kovář Jakub 4, Max Šenkýř 2, Jakub Šebela

Ostrov B/Lipovec – FK Blansko 2:4 (1:3)
Sestava:
Střelci: Max Šenkýř 2, Tobiáš Ťoupek 2

Komentář trenéra Pavla Rajtšlégra

V pátečním zápase v Ostrově jsme se snažili naplňovat princip hry, které se učíme i na našich trénincích, tzn. hru 1 na 1 ve všech částech hřiště. Z této odvahy plynou i chyby, ze kterých pramení góly v naší síti. Víme ale, že se tato odvaha klukům v jejich budoucím vývoji vyplatí. Věříme (a pracujeme na tom na trénincích), že se zlepšováním individuálních dovednostní kluků se postupně bude zlepšovat i týmová hra. V zápase jsem jak my, tak soupeř předvedl řadu krásných akcí, takže jak kluci, tak rodiče i trenéři odcházeli ze hřiště spokojeni s předvedeným výkonem.

01. října

STARŠÍ DOROST:
FŠ Třebíč – FK Blansko 5:2 (4:1)
Sestava:
Adam Pernica – Lukáš Málek, Dominik Zouhar, Tomáš Farník, František Dujka, Patrik Palacký, Marek Doležel (79. Dominik Buš), Tomáš Pernica, Robin Jarůšek (69. David Dračka), Kryštof Kovář (24. Vladislav Němec), Ondřej Farník
Náhradníci: Viktor Petržela - Dominik Buš, Miroslav Kala, Kryštof Jírava, David Dračka, Vladislav Němec
Střelci: Lukáš Málek (pen.), Dominik Zouhar

Komentář trenéra Jiřího Vorlického

Oboustranně otevřené utkání, kdy Třebíč prokázala vyzrálejší individuální i týmový výkon.

MLADŠÍ DOROST:
FŠ Třebíč – FK Blansko 12:1 (6:0)
Sestava:
Viktor Petržela – Martin Sedláček, Jakub Valenta (59. Němec), Adam Vládek, David Dračka, Adam Nejezchleb (59. Ondra), Matěj Ščučka, David Sedlák (59. Válek), Miroslav Kala, Natan Doubek, Ondřej Badal (46. Doležel)
Náhradníci: Ladislav Němec, Marek Doležel, Lukáš Ondra, Petr Válek
Střelci: Vladislav Němec

Komentář trenéra Libora Klimeše

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a dokázali jsme odrazit počáteční tlak soupeře, díky koncentrované hře všech hráčů, jsme výborně dostupovali protihráče a nedovili jsme jim možnost k rychlému přechodu do útoku. Soupeř začal nakopávat balony a s těmito míči jsme měli velké problémy. Domácí nastoupili s kompletním ročníkem 2006 a díky vyspělým hráčům nás dokázali fyzicky přetlačit a od poloviny prvního poločasu nás dostali do velkého tlaku. Během prvního poločasu jsme inkasovali 6 branek. Jelikož naši nejlepší hráči nastoupili za starší dorost, tak jsme s nimi nemohli počítat od začátku utkání a mohli jsme je pustit do utkání až druhý poločas. Situace na hřišti se částečně zlepšila, dokázali jsme si vypracovat zajímavé střelecké příležitosti, ale domácí gólman nám je všechny pochytal. Soupeř naopak všechny svoje příležitosti proměnil a utkání skončilo vysokou prohrou 12:1. Naše světlá chvilka přišla v 79. minutě, kdy po skvěle sehraném trestném kopu ze šestnáctky Lada Němec zakončoval střelou do šibenice. To bylo z naší strany všechno a doufáme, že se nám rychle podaří na toto utkání zapomenout a budeme se soustředit na to co nás čeká o víkendu, kde se v neděli 9.10.2022 ve 12:15 na hřišti na Údolní utkáme s týmem z Kroměříže. Byli bychom moc rádi, kdyby rodiče a fanoušci klubu přišli naše hráče podpořit.