B l a n s k o - Ani v osmém domácím zápase blanenští fotbalisté nepřišli o svoji stoprocentní bilanci na stadionu v Údolní ulici. Vítězství nad Znojmem se sice nerodilo lehce a rozhodly o něm až dvě branky z poslední desetiminutovky, o to větší radost z něj ale mohl mít trenér Zbyněk Zbořil.

„Upozorňoval jsem hráče, že co se momentální formy týče, bylo na tom Znojmo jen o bod hůř než my a z posledních šesti zápasů prohrálo jen v Uničově,“ přiblížil na úvod Zbořil, že své svěřence na tuhou bitvu připravoval a rozhodně nešlo o žádné podcenění soupeře.

Blanenští se museli vypořádat s organizovanou hrou soupeře, který spoléhal výhradně na defenzivu. „Přesvědčili jsme se, že se nikdo sám neporazí a každý zápas v MSFL je velice těžký. Jen škoda, že jsme nedali gól už v první půlce. Znojmo ale velice dobře bránilo, bylo to hodně přehuštěné,“ ohlédl se Zbořil za prvním poločasem.

V tom druhém si domácí hráči vybrali slabší chvilku a moc nechybělo, aby se do vedení dostal soupeř. „Na dvacet minut jsme vypadli ze zápasu, což nás mohlo stát výsledek, ale naštěstí nás Znojmo nedokázalo potrestat,“ řekl Zbořil.

Poté už pokračovala aktivita Blanska, jehož hráčům se dlouhé minuty nedařilo překonat soupeřovu obranu v čele s výborně chytajícím brankářem. „Jícha byl výborný, za mě muž kola,“ vysekl Zbořil poklonu brankáři soupeře a pokračoval. „Nakonec se nám trpělivost vyplatila. Šli jsme za vítězstvím a mohli jste si všimnout, že jsme na hřišti měli víc útočníků než obránců. Bod jsem nechtěl, chtěl jsem vyhrát,“ poodkryl Zbořil možná i riskantní tah. Z něj pramenily další šance, které znamenaly vytoužený vedoucí gól.

„Nejprve jsme nedali obrovskou tutovku a to už jsem se bál, že jsme urazili štěstěnu. Ale nakonec jsme to prolomili a branek mohlo být víc, ale i výhra 2:0 je super,“ zářil Zbořil spokojeností. „Jsem moc rád, že jsme to zvládli, nesmírně si vítězství vážím,“ uzavřel Blanenský trenér hodnocení zápasu a poté se už tradičně ohlédl za fantastickou návštěvou na stadionu.

„Po každém zápase říkáme, že se z toho musíme těšit. Místní návštěvy si můžeme porovnat s ostatními stadiony, a proto klobouk dolů. Nesmírně si podpory vážíme i v kabině a budu hrozně šťastný, když takové rozhovory budeme dělat po každém zápase,“ vysekl nakonec Zbyněk Zbořil poklonu divákům.