2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Druhý domácí zápas A-týmu v jarní části Fortuna Moravskoslezské divize D tentokráte skončil bez bodového příspěvku. Blansko bylo pro vedoucí celek divize velmi vyrovnaným a místy i lepším soupeřem , nicméně neproměnilo několik slibných šancí a soupeři podlehlo 1:2.

23. kolo , 28. dubna 2018, FK Blansko - SFK Vrchovina

1:2

SFK Vrchovina

Branky: 48. Sodomka - 29. Duda, 63. Skalník z pen.
Osobní tresty: ŽK: 14. Kuldan, 45. Chloupek, 62. Kratochvíl - 67. Dočekal
Doba hry: 45+0, 45+1
Počet diváků: 219
Rozhodčí: Hanák - Slováček, Bernatík
Delegát: Bobek

Záleský - Gromský, Šplíchal(K), Bárta, Bokůvka - Petřík (46. Feik), Kuldan, Kratochvíl, Chloupek (66. Šmerda) - Sodomka (81. Pšikal), Dvořák
Náhradníci: Imramovský, Pšikal, Feik, Závodný, Trtílek, Šmerda, Veselý
Trenér: Martin Maša

Juran – Chalupa, Košík, Smetana, Bača – Duda (40. Blažíček), Žák, Zbytovský, K. Skalník, M. Skalník – Dočekal (90. Dobrovolný)
Náhradníci: Šmída, Blažíček, Vícha, Boušek, Dobrovolný
Trenér: Richard Zeman

Předtím, než mistrovské utkání vypuklo, došlo na vyhlášení životního jubilea pana Josefa Mokrého. Tento bývalý výborný fotbalista Spartaku ČKD Blansko oslavil v tomto roce své 60. narozeniny. Podrobnosti o jeho fotbalové kariéře budou zprostředkovány v plánovaném článku.

Utkání proti vedoucímu celku divizní skupiny D začalo v poklidném tempu. První střelecký pokus si připsal domácí tým v 7. minutě zásluhou Dvořáka. Ten však z úctyhodné vzdálenosti pálil vedle branky Jurana, který v minulosti dlouhá léta působil v blanenském týmu. V následujících minutách se domácí dostali k několika standardním situacím. Nejvážněji vypadala ta ze 12. minuty, kdy si na přímy kop Kratochvíla naskočil Dvořák, jehož hlavičku vytěsnil až Juran. Po rohovém kopu následně pálil Sodomka, ovšem hostující gólman zůstával pozorný. Blanenští měli míč na svých kopačkách a snažili se tvořit další šance.

Ve 20. minutě se po kombinaci Kuldana a Chloupka dostal do solidní šance Sodomka, avšak branku z hrany pokutového území netrefil. O minutu později přišla první vážnější akce hostů, kdy si na centrovaný míč M.Skalníka naskočil před gólmanem Záleským Dočekal. Branku v této krkolomné pozici však přestřelil. V dalších minutách se začaly kupit nepřesnosti na obou stranách. Té domácí využil ve 28. minutě hostující Chalupa, jehož střelu Záleský vyrazil na roh. Po jeho exekuci se v pokutovém území nejlépe zorientoval Duda, který hlavou poslal Vrchovinu do vedení - 0:1. V druhé části první půle se hra začala kouskovat. Přibývalo faulů, bojovalu se u pomezních čar a docházelo k chybám ve středu pole. Ve 42. minutě vyslal pěkný centr směrem k Petříkovi Bokůvka, ale ten na míč nedosáhl. Do kabin se tak šlo za těsného, leč nepříznivého stavu pro domácí barvy.

Druhá půle snad ani lépe začít nemohla. Blansko se hned od úvodu ujalo iniciativy a po zásluze bylo odměněno. Ve 48. minutě se po rychlé akci probojoval před pokutové území hostů Sodomka, který levačkou milimetrově zakončil k levé tyči Juranovy brány - 1:1. Míč byl v tuto chvíli převážně na blanenských kopačkách, nicméně další šance či centrované míče končily na hlavách hostujících obranců, nebo byly zblokovany před pokutovým územím. V 56. minutě po chybě domácích ve středu hrací plochy vyrazil dopředu Chalupa, jeho centr však jen proletěl pokutovým územím. Podobná chyba se však o 7 minut později stala domácím osudnou. Ztrátu na polovině hosté dokonale využili k rychlému brejku a až faul Kratochvíla tuto akci zastavil. Rozhodnout, zda se situace odehrála před pokutovým územím nebo v něm, musel rozhodčí ve spolupráci s asistentem. Ten se nakonec přiklonil k druhé variantě a nařízenou penaltu proměnil K. Skalník - 1:2. Po tomto sporném momentu a faulu Dočekala na brankáře Záleského o 3 minuty později emoce rostly. V 75. minutě se hosté propracovali k nebezpečné střele. Ránu M. Skalníka z 25 metrů však Záleský kryl. V 80. minutě vystřídal úspěšněho střelce Sodomku zkušený Pšikal, který o 2 minuty později parádně rozehrál přímý kop, po němž velmi nebezpečně hlavičkoval Šplíchal. Brankář Juran v této chvíli předvedl nejlepší zákrok utkání, když tento pokus vytěsnil nad břevno. Větší šanci si již domácí nevytvořili, a tak utkání skončilo těsným výsledkem 1:2. Remíza by tomuto duelu za předvedenou hru slušela více.

K dalším zápasům zajíždí A-mužstvo ve středu do Šumperka a v neděli do Polné, kde bude usilovat o první jarní venkovní body.