1

Novinky

HRÁČ 23. KOLA MSFL - MARTIN SEDLÁK

včera
Blanenský tahoun a střelec, Martin Sedlák, zvítězil v anketě Hráč kola 23. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, kterou pořádá fotbalový portál fotbalunas.cz! Gratulujeme!

Blansko v pátek cestuje do Otrokovic k duelu se Zlínskem

včera
24. kolo Moravskoslezské ligy nabídne v pátek předehrávku v podobě souboje domácího Zlínska proti fotbalistům Blanska. Ti mají za sebou povedené poslední kolo, kdy porazili Hranice gólem v nastaveném čase a uzmuli proti tomuto soupeři 3 body poprvé v historii. "Už je to asi čtvrté nebo páté utkání, které dokážeme rozhodnout v závěru a to už není náhoda," liboval si po utkání trenér Blanska Jiří Vorlický. Podzimní měření sil dopadlo lépe pro blanenské, kteří doma zvítězili 1:0 gólem Čejky z 89. minuty. Obecně je ale bilance proti Zlínsku pozitivní, soupeř nás neporazil v posledních 4 utkáních, v zimní přípravě jsme mu navíc uštědřili debakl 1:7. Jinak se ale našemu soupeři v lize aktuálně daří a z posledních 5 odehraných zápasů má stejné statistiky jako Blansko - 3 vítězství (2:1 Frýdek, 2:1 Hranice, 1:0 Karviná B), remíza s Hodonínem 0:0 a prohra na domácí půdě s Bohunicemi 0:1. Nejlepším střelcem soupeře je se třemi góly obránce Oleksandr Pernatskyi, na blanenské straně má zase vynikající formu záložník Martin Sedlák, který drží šňuru pěti utkání v řadě s gólem, skóroval navíc šestkrát z posledních 7 utkání. Utkání na stadionu v Otrokovicích odstartuje v pátek od 17 hodin!

Nastoupit za Áčko je sen, vzorem je táta, říká dorostenec Patrik Müller

před 2 dny
Talentovaný fotbalista Patrik Müller sbírá herní minuty za oba dorostenecké celky a je klíčovou postavou dorostu. Společně jsme rozebrali poslední 2 utkání staršího dorostu, jeho ambice, součásti tréninku nebo jeho sny a cíle. Celý rozhovor si můžete pustit níže na YouTube.

Výsledky a program mládeže (17., 20. a 21. dubna)

před 3 dny
Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden.

Sestřih utkání s Hranicemi

před 3 dny
Nejdůležitější momenty z utkání proti Hranicím, které jsme v nastaveném čase překlopili na naši stranu, můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.

Jsme schopni rozhodnout v závěru, není to náhoda, glosuje Vorlický výhru s Hranicemi

14.04.2024
Jiří Vorlický po utkání s Hranicemi, ve kterém Blansko poprvé proti tomuto soupeři bralo 3 body, rozebral celé utkání, vysvětlil změny v sestavě a rotaci hráčů nebo poslal na dálku vzkaz Františku Čejkovi, který musel po nešťastném zranění na tréninku do nemocnice a bude dlouhou dobu mimo hru.

Benfika si poradila s Babicemi

14.04.2024
Benfika se v neděli utkala na Mlýnské s Babicemi nad Svitavou. Blanenští mladíci od úvodních minut herně dominovali a své šance dokázali přetavit i v góly. Plno šancí zároveň zůstalo nevyužito a hostující brankář svůj tým několikrát podržel kvalitními zákroky. Hosté z Babic dojeli k zápasu v okleštěné sestavě s jediným náhradníkem, ale za každého stavu se snažili hrát fotbal, za což si zaslouží velké uznání.

Šedivý v nastavení rozjásal Údolní! Blansko poprvé porazilo Hranice

13.04.2024
Fotbalisté Blanska přivítali v rámci 23. kola MSFL na domácí půdě celek Hranic. V první půli měl největší příležitost domácích Kouakou, který ve skluzu trefil břevno, za hosty spálil velkou příležitost Vavřík. Ve druhé půli nejprve otevřel skóre v 51. minutě Sedlák, hosté ale v 67. minutě srovnali pumelicí Vymětalíka. Schylovalo se k remíze, hosté byli aktivnější, ale hřebíček do rakve jim zatloukl Šedivý, který v nastavení prostřelil z vápna gólmana Tomečka! Blansko tak poprvé v třetiligové soutěži porazilo celek Hranic a odpoutalo se od něj na rozdíl 5 bodů v tabulce, celkově má na kontě 31 bodů. Klíčovou oporou je aktuálně Martin Sedlák, který zaznamenal 5. branku v řadě a svoji šestou z posledních 7 utkání.

Hlasování pro nejlepšího hráče proti Hranicím!

13.04.2024
Vyberte nejlepšího hráče dnešního utkání se Startem! Hlasovat můžete pouze jednou a po přihlášení pomocí svého Google účtu. Tento krok znamená férovost v hlasování, neboť může každý skutečně hlasovat pouze jednou. Děkujeme za pochopení.

Další souboj na Mlýnské. Benfika vyzve Babice

13.04.2024
Benfika v neděli pokračuje dalším zápasem na domácí půdě a bude chtít odčinit zaváhání z posledního kola. Blanenským mladíkům bude stát v cestě zkušené mužstvo Babic nad Svitavou, které se v tabulce nachází na klidném 8. místě se ziskem 22 bodů. Babičtí fotbalisté vybojovali v jarní části doposud jen 1 bod, po remíze 1:1 však obrali o body vedoucí tým soutěže z Drnovic.

Návrat na domácí půdu v podobě souboje s Hranicemi!

11.04.2024
Fotbalisté Blanska se v sobotu vracejí na domácí trávník! V rámci 23. kola MSFL přijede jako soupeře celek Hranic. Hosté drží 14. místo tabulky se ziskem 26 bodů a dýchají tak Blansku na záda, neboť rozdíl mezi týmy jsou pouhé 2 body. Je tedy jasné, že v sobotu půjde o hodně a výhra by blanenským pomohla směrem k prohloubení náskoku před sestupovým pásmem. Po zimní pauze hraničtí zaznamenali 2 výhry (1:0 Bohunice a 3:0 Start Brno), remízu 0:0 s Hlučínem, a 2 porážky (0:4 se Zlínem B a naposledy 1:2 se Zlínskem). Blanenští by rádi odčinili poslední domácí utkání se Startem Brno, kdy po slabém výkonu prohráli 1:2. V posledním kole vybojovali svěřenci trenéra Vorlického bod na půdě Bohunic po remíze 2:2, byť museli po úvodním vedení stav dohánět. Další motivací bude také vzájemná bilance s Hranicemi, protože jsme soupeře v MSFL ještě neporazili. Na kontě máme remízu (1:1) a dvě porážky (1:3 doma a 2:1 venku). Boj o důležité body do tabulky vypukne na Údolní v sobotu od 15:30. Přijďte podpořit naše hráče a buďte naším 12. hráčem!

Výsledky a program mládeže (13. dubna)

08.04.2024

Sestřih utkání v Bohunicích

07.04.2024
Nejdůležitější momenty z utkání na půdě Bohunic, odkud si Blansko odvezlo bod za remízu 2:2, můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.

Benfika se Svratkou poprvé na jaře ztratila

07.04.2024
Za slunného počasí hostila doma Benfika juniorku Svratky Brno. První šanci zápasu mělo domácí Blansko, ale skóre otevřeli již v 9. minutě hosté. Blanenským hráčům vůbec nevycházela kombinace a po laciných ztrátách míče a chybách v rozehrávce mohli hosté několikrát navýšit své vedení. Krátce před odchodem do kabin Svratka využila přečíslení a stav byl už 0:2. Hra blanenských se ve druhém poločase zlepšila. Kouakou nejprve z malého vápna trefil na brankové čáře jednoho z obránců, zanedlouho poté po standardní situaci trefil Blažík tyč a v další velké šanci neuspěl útočník Novák. V 61. minutě už se Blansko dočkalo a po přihrávce Šedivého se chytrou patičkou prosadil Novák. O 4 minuty později předvedl nádhernou individuální akci Šedivý a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Blansko se hnalo za rozhodnutím, ale Svratka hrozila z rychlý brejků. Po jednom z nich Psota odehrál míč těsně před dobíhajícím útočníkem, který by jistě zakončoval do odkryté sítě. Z následného rohu dokonce zazvonilo břevno blanenské branky. V 83. minutě Šedivý předvedl povedené sólo z vlastní poloviny a střelou pod břevno strhl vedení na stranu Benfiky. Ke smůle domácích však hosté za minutu srovnali a zápas tak nakonec skončil remízou 3:3.

OHLASY PO BOHUNICÍCH: Jiří Vorlický

06.04.2024
Těsně po zápase v Bohunicích jsme vyzpovídali trenéra Jiřího Vorlického. Blanenský lodivod se vyjádřil k průběhu zápasu, hledal příčiny dvou inkasovaných branek v krátkém sledu a hodnotil konečný bod za remízu 2:2. Mimo jiné se vyjádřil i ke zdravotnímu stavu Filipa Holmana, který je od zimy na marodce. Celý rozhovor k dispozici na našem YouTube kanálu (odkaz níže).