1

Novinky

Benfika se v neděli utká se svým podzimním přemožitelem

dnes
Benfiku v neděli čeká v pořadí již třetí utkání na domácí půdě. Blanenská juniorka tentokráte změří síly s mužstvem Tuřan, které se v tabulce nachází na 3. místě s pouhou čtyřbodovou ztrátou na čelo tabulky. Z 5 jarních duelů vytěžily Tuřany 11 bodů, přičemž v minulém kole se po remíze 1:1 rozešly smírně s lídrem soutěže z Drnovic. Poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro hosty z Tuřan, kteří po gólu v závěru zvítězili nad blanenskou Benfikou v poměru 3:2. Utkání na Mlýnské startuje v 10:00.

Starší žáci podlehli ve čtvrtfinále Spartě Brno 0:2 a v poháru končí

před 2 dny
Komentář hlavního trenéra Radima Farníka najdete v článku níže.

HRÁČ 23. KOLA MSFL - MARTIN SEDLÁK

před 3 dny
Blanenský tahoun a střelec, Martin Sedlák, zvítězil v anketě Hráč kola 23. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, kterou pořádá fotbalový portál fotbalunas.cz! Gratulujeme!

Blansko v pátek cestuje do Otrokovic k duelu se Zlínskem

před 3 dny
24. kolo Moravskoslezské ligy nabídne v pátek předehrávku v podobě souboje domácího Zlínska proti fotbalistům Blanska. Ti mají za sebou povedené poslední kolo, kdy porazili Hranice gólem v nastaveném čase a uzmuli proti tomuto soupeři 3 body poprvé v historii. "Už je to asi čtvrté nebo páté utkání, které dokážeme rozhodnout v závěru a to už není náhoda," liboval si po utkání trenér Blanska Jiří Vorlický. Podzimní měření sil dopadlo lépe pro blanenské, kteří doma zvítězili 1:0 gólem Čejky z 89. minuty. Obecně je ale bilance proti Zlínsku pozitivní, soupeř nás neporazil v posledních 4 utkáních, v zimní přípravě jsme mu navíc uštědřili debakl 1:7. Jinak se ale našemu soupeři v lize aktuálně daří a z posledních 5 odehraných zápasů má stejné statistiky jako Blansko - 3 vítězství (2:1 Frýdek, 2:1 Hranice, 1:0 Karviná B), remíza s Hodonínem 0:0 a prohra na domácí půdě s Bohunicemi 0:1. Nejlepším střelcem soupeře je se třemi góly obránce Oleksandr Pernatskyi, na blanenské straně má zase vynikající formu záložník Martin Sedlák, který drží šňuru pěti utkání v řadě s gólem, skóroval navíc šestkrát z posledních 7 utkání. Utkání na stadionu v Otrokovicích odstartuje v pátek od 17 hodin!

Nastoupit za Áčko je sen, vzorem je táta, říká dorostenec Patrik Müller

16.04.2024
Talentovaný fotbalista Patrik Müller sbírá herní minuty za oba dorostenecké celky a je klíčovou postavou dorostu. Společně jsme rozebrali poslední 2 utkání staršího dorostu, jeho ambice, součásti tréninku nebo jeho sny a cíle. Celý rozhovor si můžete pustit níže na YouTube.

Výsledky a program mládeže (17., 20. a 21. dubna)

15.04.2024
Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden.

Sestřih utkání s Hranicemi

15.04.2024
Nejdůležitější momenty z utkání proti Hranicím, které jsme v nastaveném čase překlopili na naši stranu, můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.

Jsme schopni rozhodnout v závěru, není to náhoda, glosuje Vorlický výhru s Hranicemi

14.04.2024
Jiří Vorlický po utkání s Hranicemi, ve kterém Blansko poprvé proti tomuto soupeři bralo 3 body, rozebral celé utkání, vysvětlil změny v sestavě a rotaci hráčů nebo poslal na dálku vzkaz Františku Čejkovi, který musel po nešťastném zranění na tréninku do nemocnice a bude dlouhou dobu mimo hru.

Benfika si poradila s Babicemi

14.04.2024
Benfika se v neděli utkala na Mlýnské s Babicemi nad Svitavou. Blanenští mladíci od úvodních minut herně dominovali a své šance dokázali přetavit i v góly. Plno šancí zároveň zůstalo nevyužito a hostující brankář svůj tým několikrát podržel kvalitními zákroky. Hosté z Babic dojeli k zápasu v okleštěné sestavě s jediným náhradníkem, ale za každého stavu se snažili hrát fotbal, za což si zaslouží velké uznání.

Šedivý v nastavení rozjásal Údolní! Blansko poprvé porazilo Hranice

13.04.2024
Fotbalisté Blanska přivítali v rámci 23. kola MSFL na domácí půdě celek Hranic. V první půli měl největší příležitost domácích Kouakou, který ve skluzu trefil břevno, za hosty spálil velkou příležitost Vavřík. Ve druhé půli nejprve otevřel skóre v 51. minutě Sedlák, hosté ale v 67. minutě srovnali pumelicí Vymětalíka. Schylovalo se k remíze, hosté byli aktivnější, ale hřebíček do rakve jim zatloukl Šedivý, který v nastavení prostřelil z vápna gólmana Tomečka! Blansko tak poprvé v třetiligové soutěži porazilo celek Hranic a odpoutalo se od něj na rozdíl 5 bodů v tabulce, celkově má na kontě 31 bodů. Klíčovou oporou je aktuálně Martin Sedlák, který zaznamenal 5. branku v řadě a svoji šestou z posledních 7 utkání.

Hlasování pro nejlepšího hráče proti Hranicím!

13.04.2024
Vyberte nejlepšího hráče dnešního utkání se Startem! Hlasovat můžete pouze jednou a po přihlášení pomocí svého Google účtu. Tento krok znamená férovost v hlasování, neboť může každý skutečně hlasovat pouze jednou. Děkujeme za pochopení.

Další souboj na Mlýnské. Benfika vyzve Babice

13.04.2024
Benfika v neděli pokračuje dalším zápasem na domácí půdě a bude chtít odčinit zaváhání z posledního kola. Blanenským mladíkům bude stát v cestě zkušené mužstvo Babic nad Svitavou, které se v tabulce nachází na klidném 8. místě se ziskem 22 bodů. Babičtí fotbalisté vybojovali v jarní části doposud jen 1 bod, po remíze 1:1 však obrali o body vedoucí tým soutěže z Drnovic.

Návrat na domácí půdu v podobě souboje s Hranicemi!

11.04.2024
Fotbalisté Blanska se v sobotu vracejí na domácí trávník! V rámci 23. kola MSFL přijede jako soupeře celek Hranic. Hosté drží 14. místo tabulky se ziskem 26 bodů a dýchají tak Blansku na záda, neboť rozdíl mezi týmy jsou pouhé 2 body. Je tedy jasné, že v sobotu půjde o hodně a výhra by blanenským pomohla směrem k prohloubení náskoku před sestupovým pásmem. Po zimní pauze hraničtí zaznamenali 2 výhry (1:0 Bohunice a 3:0 Start Brno), remízu 0:0 s Hlučínem, a 2 porážky (0:4 se Zlínem B a naposledy 1:2 se Zlínskem). Blanenští by rádi odčinili poslední domácí utkání se Startem Brno, kdy po slabém výkonu prohráli 1:2. V posledním kole vybojovali svěřenci trenéra Vorlického bod na půdě Bohunic po remíze 2:2, byť museli po úvodním vedení stav dohánět. Další motivací bude také vzájemná bilance s Hranicemi, protože jsme soupeře v MSFL ještě neporazili. Na kontě máme remízu (1:1) a dvě porážky (1:3 doma a 2:1 venku). Boj o důležité body do tabulky vypukne na Údolní v sobotu od 15:30. Přijďte podpořit naše hráče a buďte naším 12. hráčem!

Výsledky a program mládeže (13. dubna)

08.04.2024

Sestřih utkání v Bohunicích

07.04.2024
Nejdůležitější momenty z utkání na půdě Bohunic, odkud si Blansko odvezlo bod za remízu 2:2, můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.