08.08.2013  |  Boris Hasa

Petr Vašíček: Vždy budu nervóznější, když přijdu v Blansku na stadion

Petr Vašíček: Vždy budu nervóznější, když přijdu v Blansku na stadion

B l a n s k o - Návrat na místo činu. Trenér Moravské Slavie Petr Vašíček se v sobotu po necelých třech letech objevil na stadionu na Údolní jako lodivod soupeře. Naposledy coby kouč Třebíče zažil na podzim roku 2010 divizní remízu 0:0.

 
 
Ani tentokrát v utkání nepadlo mnoho branek. O jedinou se v 62. minutě postaral po chybě hostujícího stopera Jan Trtílek. Vzhledem k velkému vedru se hrálo za úsporného tempa. „Bylo vidět, že mistrovské zápasy budou určitě hlavně ze strany Blanska mnohem agresivnější, díky výbušnosti mladších hráčů. Nám tempo utkání vyhovovalo, protože máme v mužstvu řadu hráčů do kombinace. V prvním poločase jsme celkem dobře kombinovali, bohužel jsme se vinou nepřesné finální fáze příliš nedostávali do zakončení. Celkově bych to zhodnotil tak, že rozdíl dvou soutěží nebyl v zápase příliš vidět. Blansko bylo šťastnější, protože by si dali víceméně vlastní branku,“ vrátil se k průběhu utkání Petr Vašíček.

Ex-blanenský trenér přišel na lavičku Morendy v aktuální letní přestávce. Již v jejím průběhu je na jejich výsledcích vidět progres. Vždyť v prvním přípravném utkání prohráli Vašíčkovi svěřenci v Ráječku 2:6. „V minulé sezóně se v Moravské Slavii hrál i přesto, že postoupila, trošku zastaralý fotbal. Teď jsme přešli na čtyřobráncový systém v řadě. V Ráječku jsme takto hráli vůbec poprvé a nebyli kompletní. Navíc Ráječko má hodně našlapaný mančaft, který bude hrát v krajském přeboru hodně nahoře. Proto jsem z porážky nedělal žádné závěry. Navíc si pamatuji, když jsme na stejný systém přešli v zimě v Blansku a také jsme v úvodních dvou zápasech dostali dardu. Potom se to však osvědčilo. Je to pouze o tom, osvojit si některé automatismy,“ vzpomíná Petr Vašíček.

V kádru Moravské Slavie je v současné době několik hráčů s ligovými zkušenostmi. První ligu okusil Macík, druhou Dupal, třetí Veselý nebo Veselovský, posledně jmenovaný navíc působí společně s dvojicí Buršík - Havel ve futsalovém klubu Tango Brno. „Zkušenosti jsou určitě dobrá věc. Na druhou stranu jak s takovými hráči pracovat? Někdy je to těžké, protože ti kluci už mají něco za sebou. Na můj vkus se někteří třeba i brzy uspokojili, i když samozřejmě nechci opomenout jejich pracovní povinnosti. Ve čtvrtek jsme hráli s Řečkovicemi a na tyto zkušené hráče jsem byl naštvaný. Líbil se mi však jejich přístup, protože sami uznali, že to z jejich strany nebylo ono. V utkání s Blanskem mi ten nepovedený čtvrtek vykompenzovali a s jejich výkony jsem byl spokojen,“ doplňuje trenér Morendy.

Cílem nového klubu Petra Vašíčka je postup do krajského přeboru. „Samozřejmě bychom si to všichni přáli, kdo by nechtěl postoupit. Hráčům jsem řekl, ať si váží toho, kde teď hrají a že je o Moravskou Slávii zájem.“

A jak se bývalému kouči Blanska zamlouvala jeho hra? „Musím říct, že i když bude divize pro celý klub hodně náročná soutěž, tak se mi ti kluci líbili, jak dokázali kombinovat. Samozřejmě nějaká nostalgie také panovala. Určitě jsem byl a vždycky budu nervóznější, když přijdu v Blansku na stadion,“ dodal Petr Vašíček.

Kompletní rozhovor s trenérem Vašíčkem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu