15.07.2014  |  Boris Hasa

Rezerva si okres nezahraje, farmou bude Sokol Bořitov

Rezerva si okres nezahraje, farmou bude Sokol Bořitov

B l a n s k o - Rezerva FK Blansko sestoupila do okresního přeboru, ten si však v následující sezóně nezahraje. Vedení klubu se rozhodlo pro její zrušení a zapojení se do projektu FARMA. Tuto roli bude plnit účastník 1.A třídy, skupiny A Sokol Bořitov.

 
 
Projekt FARMA funguje v profesionálních soutěžích tři roky. Od nové sezony se posouvá dále. Své farmy mohou mít nově i kluby MSFL a divizí. A to v krajských soutěžích. V jihomoravském fotbale se do projektu zatím mohla zapojit Zbrojovka Brno (spolupracovala se Spartou Brno a nyní s Líšní) a také Znojmo (spolupracovalo s Rosicemi). Teď mohou stejným způsobem spolupracovat s klubem z krajského přeboru, I.A třídy nebo I.B třídy mužstva z MSFL a divizí. Toho se z ekonomickým i sportovních důvodů rozhodlo využít vedení FK Blansko. „Po sestupu do okresního přeboru jsme řešili problém jednak velkého rozdílu mezi soutěžemi obou týmů dospělých a alfou a omegou jsou samozřejmě finance. I když položka za B tým je v rozpočtu oproti A týmu nízká, dali jsme raději přednost kvalitnějšímu uplatnění našich hráčů ve vyšší soutěži a ušetření finančních prostředků,“ řekl člen výkonného výboru Karel Jarůšek.

Blansko si mohlo díky projevenému zájmu vybírat ze tří klubů. O zapojení do projektu stál FK Kunštát, FK MKZ Rájec-Jestřebí a již zmíněný Sokol Bořitov. „Musím panu Tenorovi, panu Málkovi a panu Ťoupkovi poděkovat za velmi vstřícné a konstruktivní jednání. Po důkladném zvážení všech hledisek jsme dali přednost Bořitovu, v němž bude mít uplatnění největší počet našich hráčů. Navíc pan Ťoupek již působil jako předseda v Blansku a pomůže klubu po ekonomické stránce.
S Kunštátem i s Rájcem jsme se však rozešli v dobrém s konstatováním, že se případné spolupráci v budoucnu nebráníme,“ doplnil Karel Jarůšek.
Generální partner FK Blansko
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu