J a k o v o / B l a n s k o - První výhru zaznamenal Jihomoravský výběr v kvalifikaci na amatérské EURO. Svěřenci trenéra Schwarze porazili Bulharsko 2:1 a v pondělí se v přímém souboji o postup střetnou s domácími Srby. O vítěznou trefu se postaral blanenský Ondřej Ullmann.
Jihomoravský výběr měl výborné vstupy do obou poločasů. V 7. minutě otevřel skóre Miroslav Paul, v 48. zaznamenal vítěznou trefu Ondřej Ullmann.

Góly očima střelců
7. Paul - 1:0.
Vlasta Polák centroval z levé strany, Ondra Ullmann míč v souboji netrefil a ten propadl někde na úroveň penalty, kde se nedohodl brankář s obráncem a já jsem hlavou přehodil brankáře. Branka hlavou je u mě rarita, ale jsem za ni nesmírně rád.

48. Ullmann - 2:1.
Dostal jsem výborný balon od Tomáše Zůbka do lajny, pohlídal jsem si ofsajd a šli jsme v přečíslení dva na jednoho. Ondra Přichystal mi otevíral hřiště a u velkého vápna na mě vystoupil stoper, já naznačil že přihraju Ondrovi, ale stáhnul jsem si balon na levou nohu, obránce na mě nezareagoval a já hnedka druhým dotykem vystřelil k přední tyči a byl to gól.

Špatnou zprávou před rozhodujícím duelem proti Srbsku je ztráta Michaela Kršáka. Třiadvacetiletý lídr obrany dostal v utkání s Bulharskem druhou žlutou kartu, která znamená automatický stop pro další zápas.

Regions´Cup - kvalifikace

Sobota 27. září, 15:00, Jakovo (Srbsko)
Jihomoravský kraj (ČR) - Jihozápadní Bulharsko 2:1 (1:1)
Branky: 7. Paul, 48. Ullmann - 38. (PK) Bangeev