24.10.2014  |  Boris Hasa

V poločase proti Žďáru oceněni pánové Krabička, Klouda, Malits, Kleveta a Knies

V poločase proti Žďáru oceněni pánové Krabička, Klouda, Malits, Kleveta a Knies

B l a n s k o - Vedení FK Blansko o poločasové přestávce domácího utkání A týmu proti Žďáru nad Sázavou pokračovalo v oceňování klubových legend z řad Metry a ČKD Blansko v rámci 10 letého výročí od založení FK Blansko, který vznikl spojením těchto klubů.

 
 
Doživotní permanentní vstupenku, pamětní list a drobné pozornosti obdrželi z rukou předsedy FK Blansko a místostarosty města Blansko Ing. Jiřího Crhy a členů výkonného výboru Karla Jarůška a Petra Dvořáka tito pánové.

Miloš Krabička

(nar. 22. 3. 1946 v Blansku)

Od roku 1956 působil postupně od žáků přes dorost až po mužskou kategorii v Metře Blansko. Po dvouleté základní službě v Dukle Brno hrál za A tým Metry Blansko až do roku 1975. Od roku 1976 do roku 1981 působil v témže klubu jako trenér mládeže. Později v letech 1994 - 1996 byl předsedou fotbalového oddílu TJ Spartak Metra Blansko. Svoji funkcionářkou činnost ukončil v roce 2000.Jaroslav Klouda

(nar. 8. 4. 1947 v Kolíně)

Fotbal začal hrát na základní škole v rodném Kolíně v roce 1957. V mládežnických týmech hrál až do roku 1965, ve kterém ukončil studium. Poté absolvoval dvouletou vojenskou základní službu v Mladé Boleslavi, kde nastupoval za tamní celek Dukly. Po vojně v roce 1967 přestoupil do brněnské Zbrojovky. Zde působil do roku 1971, kdy se přestěhoval z rodinných a pracovních důvodů do Blanska. V letech hrál 1971 - 1982 za Spartak ČKD Blansko.
Alexandr Malits

(nar. 1. 6. 1947 v Praze)

Vyrůstal v Nových Zámcích, ze kterých se v roce 1962 coby učeň dostal do Blanska. Zde jej zlanařili do ČKD Blansko místní funkcionáři. Do té doby nebyl tento talentovaný hráč nikde registrován. Již jako dorostenec okusil mužský fotbal za A tým v krajském přeboru. Základní vojenskou službu absolvoval v Uherském Hradišti, kde hrál krajský přebor za místní Duklu. Po návratu z vojny a neúspěšných námluvách se Škodou Plzeň přestoupil do TJ Gottwaldov, který byl nováčkem 1. ligy. Zde strávil necelé tři roky, během kterých odehrál 58 ligových utkání a vstřelil 11 branek. Střelecky se mu dařilo proti pražským celkům. Skóroval do sítě Sparty, Slavie i Dukly Praha. Poté následoval přesun do Nových Zámků. V roce 1975 se však vrátil tam, odkud do velkého fotbalu odešel. V dresu ČKD Blansko byl poté dlouhá léta hvězdou blanenského týmu. Na jeho pověstnou levačku a nechytatelné střely vzpomínají nejen blanenští příznivci dodnes. Kariéru si poté prodloužil v Rájci-Jestřebí a ve Vavřinci. Po jejím ukončení působil jako trenér dorostenců a mužů v ČKD Blansko a v Rudici.

Zdeněk Kleveta

(nar. 31. 7. 1950 v Rudici)

S fotbalem začal v žákovském družstvu Spartaku ČKD Blansko v roce 1960. V roce 1965 začal hrát za dorost a v roce 1968 za družstvo mužů. V letech 1969 - 1971 absolvoval základní vojenskou službu v Dukle Vyškov. Poté znovu působil v ČKD Blansko. V roce 1979 přestoupil do Metry Blansko a po dvou letech jsem se opět vrátil do ČKD. Aktivní hráčkou kariéru ukončil v roce 2000 v dresu Metry Blansko zápasem s Velkými Opatovicemi, který jeho tým vyhrál 7:0.
Ing. Miroslav Knies

(nar. 31. 3. 1951 v Šumperku)

Od roku 1961 hrál za Metru Blansko v kategoriích žáků, dorostenců a mužů. Dvouletou vojenskou základní službu absolvoval v Dukle Lipník. Poté se vrátil do Metry Blansko, kde hrával až do roku 1984. Po ukončení aktivní hráčské činnosti se věnoval trénování. Získal trenérskou licenci A. Působil na lavičce Metry Blansko, Rájce-Jestřebí, Kuřimi a Ráječka.

Ocenění legend
Sip
Ocenění z rukou Karla Jarůška přebírá Miloš Krabička
Ocenění legend
Sip
Předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha předává ocenění Jaroslavu Kloudovi
Ocenění legend
Sip
Zleva Ing. Miroslav Knies, Zdeněk Kleveta, Alexandr Malits
Ocenění legend
Sip
Ocenění z rukou Jiřího Crhy přebírá Alexandr Malits
Ocenění legend
Sip
Jiří Crha oceňuje Zdeňka Klevetu
Ocenění legend
Sip
Karel Jarůšek gratuluje Ing. Miroslavu Kniesovi
Ocenění legend
Sip
Zleva Petr Dvořák, Karel Jarůšek, Ing. Jiří Crha, Miloš Krabička, Jaroslav Klouda, Alexandr Malits, Zdeněk Kleveta, Ing. Miroslav Knies

Video z oceňování legend

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu