25.10.2014  |  Boris Hasa

Klubovými legendami pánové Jarůšek, Sedlák, Večeřa, Šindelka a Nečesaný

Klubovými legendami pánové Jarůšek, Sedlák, Večeřa, Šindelka a Nečesaný

B l a n s k o - Vedení FK Blansko ocenilo v poločasové přestávce utkání A týmu proti Rosicím v rámci 10 letého výročí od založení FK Blansko, dalších pět legend z řad Metry Blansko a ČKD Blansko.

 
 
Doživotní permanentní vstupenku, pamětní list a drobné pozornosti obdrželi z rukou předsedy FK Blansko a místostarosty města Blansko Ing. Jiřího Crhy, místopředsedy Miloše Vašáka a člena výkonného výboru Petra Dvořáka tito pánové.

Miloš Jarůšek

(nar. 18. 6. 1947 v Rudici)

Svoji hráčskou kariéru zahájil v žákovském družstvu ČKD Blansko v roce 1958. Klubu zůstal věrný celých 27 let až do roku 1985, ve kterém na podzim přestoupil do Sloupu, kde hrál jeho velký kamarád Josef Kotlán. Za Sloup odehrál pouze dva mistrovské zápasy. Od roku 1982 začal pracovat ve fotbalovém výboru Spartaku ČKD Blansko, ve kterém s přestávkami působil 18 roků. Na přelomu 80-tých a 90-tých let minulého století trénoval družstva dorostu ČKD Blansko. Poté mužstva dospělých Rudice, Rájce-Jestřebí, Ráječka a FK Blansko. Aktivní trenérskou kariéru ukončil v létě roku 2005 jako historicky první trenér A týmu FK Blansko. Je spoluautorem knihy 110 let fotbalu na Blanensku a také sepsal historii našeho klubu, kterou si můžete prohlédnou na našich webových stránkách. V současné době pomáhá s trénováním nejmenších fotbalistů v našem klubu a je členem revizní komise.

Jiří Sedlák

(nar. 16. 7. 1947 ve Svitavách)

Od roku 1957 hrál v Metře Blansko postupně za žáky, dorost, muže až do vojny, kterou absolvoval v letech 1966 až 1968 v brněnské Dukle. Od roku 1985 do roku 1998 se věnoval trenérské práci, když vedl žákovské a dorostenecké týmy Metry Blansko.


Ing. František Večeřa

(nar. 23. 1. 1948 v Novém Městě na Moravě)

Do Spartaku ČKD Blansko přestoupil v roce 1968 z Baníku Bystřice nad Pernštejnem před sezónou, po které Blansko postoupilo do divize. Současně s fotbalovou kariérou přestoupil do Blanska i hokejově ze Spartaku Nedvědice a hrál za Metru Blansko. Tato kombinace sportů byla mnohdy složitá a někdy museli se spoluhráčem Miroslavem Vymazalem nastupovat v jednom dni na fotbalové hřiště i na ledovou plochu. Až do roku 1981 hrál nepřetržitě fotbal za ČKD Blansko, kdy kvůli problémům se zraněným kolenem byl nucen ukončit svoji aktivní karieru. Poté se krátce věnoval trénování zejména kategorie žáků, následně pak byl aktivním členem výboru TJ ČKD Blansko.


František Šindelka

(nar. 15. 12. 1949 v Doubravici nad Svitavou)

Jeho fotbalová kariéra byla zahájena v rodné Doubravici nad Svitavou, kde od dorostu působil jako brankář. V letech 2001-2002 byl předsedou fotbalového klubu ASK Blansko, za který spolu s Janem Adámkem byl na prvním jednání o sloučení fotbalových klubů ASK a ČKD u starosty města. V roce 2009 se stal vedoucím v B mužstva FK Blansko, odkud přešel v sezoně 2009/2010 jako vedoucí mužstva do A týmu. Spolu se synem Romanem se v létě roku 2010 významně zasloužil o záchranu divize a FK Blansko jako takového, když pro klub získal generálního sponzora na další sezónu v podobě brněnské firmy Betacontrol.


Miroslav Nečesaný

(nar. 18. 4. 1952 ve Svitavách)

S fotbalem začínal v žákovském družstvu ČKD Blansko v roce 1960 pod vedením trenéra Milana Vyskočila. Zde hrál až do roku 1966 a dokonce nastupoval jeden čas v útoku společně s Karlem Jarůškem. Následovala dorostenecká léta pod vedením trenéra Karla Záruby a posléze v sezóně 1970 – 1971 i první zápasy z A tým, který tehdy vedl František Buchta. Vojenskou základní službu absolvoval v letech 1971 – 1973 v Dukle Vyškov. Poté následoval návrat zpět do mateřského ČKD Blansko, kde působil jako hráč až do roku 1990. Dvakrát se stal nelepším střelcem okresního přeboru, když do sítě soupeřů nasázel v roce 1984 28 branek a v roce 1986 23 branek. Poté působil na lavičce žákovského družstva ČKD Blansko a také šest let jako okresní rozhodčí. Za Spartak ČKD Blansko nastřílel během své kariéry od žáků až po muže více než 400 branek.

Ocenění legend
legendy
Zleva Miroslav Nečesaný, František Šindelka, Ing. František Večeřa, Jiří Sedlák, Miloš Jarůšek
Ocenění legend
legendy
Předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha předává ocenění Miloši Jarůškovi
Ocenění legend
legendy
Ocenění z rukou Ing. Jiřího Crhy přebírá Jiří Sedlák
Ocenění legend
legendy
Ing. František Večeřa a Ing. Jiří Crha
Ocenění legend
legendy
Jiří Crha oceňuje Františka Šindelku
Ocenění legend
legendy
Oceněn byl také pan Miroslav Nečesaný
Ocenění legend
legendy
Zleva Petr Dvořák, Miloš Vašák, Ing. Jiří Crha, Miloš Jarůšek, Jiří Sedlák, Ing. František Večeřa, František Šindelka, Miroslav Nečesaný

Video z oceňování legend

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu