2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Premiérový přípravný zápas v roce 2015 mají za sebou také starší žáci. Svěřenci trenéra Šenkeříka v sobotu změřili síly s účastníkem Moravské žákovské ligy Spartou Brno, které podlehli 0:5.
sobota 14. 2. 2015, 12:00, UT Sparta Brno
FC Sparta Brno - FK Blansko 5:0 (1:0)
Sestava: Šamšula - Antoňů, Doležel, R. Souček (C), Němec - Veselý, Ševčík, Rek, Pernica - Mlčoušek, Kouřil
Náhradníci: Boček, Klosowicz
Trenér: Michal Šenkeřík
Asistent: Tomáš Vach

Hodnocení trenéra

„Soupeř z nejvyšší žákovské soutěže nás porazil velkým rozdílem. Potěšujícím překvapením pro nás bylo, že jsme od začátku drželi se soupeřem krok. Složení mužstva nebylo optimální z důvodu absence některých hráčů. Citelná byla neúčast jednoho z nejzkušenějších obránců Pačovského. Pro nemoc dále chyběli Žáček a Kopřiva, kteří nastupují v průběhu sezony v základním kádru. Nemocní jsou stále mladší hráči Vybošťok, Kutil a J. Souček. Do pole tak musel nastoupil brankář Veselý. V první půlce byla hra vyrovnaná a tutovky na obou stranách likvidovali dobře chytající brankáři. Našim útočné dvojici Mlčoušek - Kouřil se stále nedaří vstřelit branku, i když se oba hráči dostávají do šancí. Soupeř na tom se zakončením byl v prvním poločase obdobně. Zlom v utkání nastal těsně před poločasovou přestávkou, kdy po naší chybě ve středu obrany získal soupeř míč a vstřelil nám tak gól do šatny. Ten Spartu nastartoval do druhé půle. V jejím úvodu špatně odkopnutý míč z velkého vápna soupeř využil a zvýšil své vedení. Poté už na hřišti byl jen jeden tým. Příčin bylo několik, tou hlavní však byla špatná kázeň z naší strany. Místo, aby se někteří starší hráči stali pro mladší spoluhráče oporou a vzorem, tak je to přesně naopak a to nejen ve hře! Sparta má určitě více nahráno hlavně v zimě na umělce, což je v Blansku stále tabu. Také využila výškové převahy a síly v osobních soubojích, což je pro nás částečně omluva. Ve druhém poločase se podařilo párkrát proniknout do vápna, ale to zakončení. Krásná byla střela ze standardky v podání Radima Ševčíka, která se odrazila od břevna před brankovou čáru. Špatné zakončení a nesehranost přisuzuji období přípravy, ve kterém se v současnosti nacházíme. tréninky jsou převážně kondičního charakteru a někteří hráči se bohužel hojnou docházkou pyšnit nemohou. Věřím, že v tomto směru dojde ke zlepšení.“