B r n o / B l a n s k o - Minimálně tři zápasy čekají na fotbalisty z Jihomoravského kraje na amatérském mistrovství Evropy. Turnaj, na který si postup vybojovali v loňské síti kvalifikací, startuje v Irsku už v pátek 26. června. Prvním soupeřem na ostrovech bude výběr z Tuzlanského kantonu z Bosny a Hercegoviny.
V neděli se postaví svěřenci hlavního trenéra Schwarze domácímu Irsku, který zastupuje výběr Východní oblasti a skupinu pak zakončí proti turecké Ankaře ve středu 1. července od 20 hodin. Vše samozřejmě pod drobnohledem webu jmkfs.cz.

Na amatérském EURU se představí osm regionů, vítězné týmy skupin se střetnou v sobotu 4. července o titul amatérského šampiona starého kontinentu. Druzí ze skupin si z Irska odvezou bronzové medaile.

Mistrovství Evropy amatérských fotbalistů

Sobota 4. července
16:00: Finále

Nominace výběru Jihomoravského kraje