2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

D u b l i n / B r n o - Ve druhém utkání na amatérském EURO prohrál Jihomoravský kraj s domácím výběrem Východní oblasti Irska 0:2 a v tabulce základní skupiny A už nemůže skončit lépe než druhý. Domácí výběr si zajistil postup do finále, o bronzovou medaili si zahraje Jihomoravský výběr proti Ankaře. Tureckého soupeře navíc musí ve středu porazit.
Oproti původnímu zápasu udělal trenérský tým v sestavě čtyři změny - do hry poslal poprvé na turnaji Novotného, Fialu, Langa a Zůbka. Na první vážnější situaci čekalo víc než sedm set diváků do 21. minuty. V ní fauloval v šestnáctce Kršák, nařízenou penaltu dokázal skvělým zákrokem ještě Juran zlikvidovat, na dorážku už však neměl nárok. V poločasové přestávce byl za kritiku rozhodčích vykázán na tribunu hlavní trenér Schwarz.

Velkou šanci na srovnání měl v 55. minutě Kubíček, když orazítkoval tyč. Nedáš - dostaneš. 62. minuta a rohový kop domácích, po kterém se hlavičkou prosazuje Breen. Vzápětí měli domácí další gólovku, kterou neproměnili. Vrátit do hry mohl Jihomoravany Žoček. V 78. minutě však zastavilo jeho střelu z trestného kopu břevno. Minutu na to nevyužil loženku ani Ullmann, a tak Jihomoravský kraj poprvé v Regions´Cupu 2014/2015 prohrál.

Statistiky zápasu Jihomoravský kraj - Východní oblast Irska
Střely celkem - 9:12, střely na branku - 2:5, střely mimo - 4:5, zblokované - 3:2, rohy - 3:4, ofsajdy - 2:2, fauly - 17:16. ŽK: 2:2