02.03.2010  |  Boris Hasa

Jsem rád, že můžu klubu pomoci, říká Tomáš Šenk

Jsem rád, že můžu klubu pomoci, říká Tomáš Šenk

B o s k o v i c e / B l a n s k o - V pátek poprvé vedl své nové svěřence a hned se mohl radovat z vítězství. Nový trenér B mužstva Tomáš Šenk se do klubu vrací po půl roce.

 
 
Jak došlo k tomu, že jsi se stal trenérem B týmu?

Před necelými třemi týdny mě poprvé kontaktoval Roman Šindelka, jestli bych nechtěl pomoci, protože všichni dobře ví, jaká je v Blansku situace. Roman má na starosti A mužstvo, takže samozřejmě nejde skloubit činnost u dvou mužstev dohromady. Domluvili jsme se velmi rychle. V B týmu je spousta šikovných fotbalistů a já jsem hrozně rád, že s nimi můžu pracovat a pomoci tak klubu.

Tvým asistentem bude Tomáš Vach. Toho jsi určitě nemusel dlouho přemlouvat..

Určitě ne. S Tomášem jsem teď byli v pravidelném kontaktu, protože se vrátil z Anglie. Má cenné zkušenosti, takže každá rada od něho bude dobrá. Pevně věřím, že naše spolupráce bude dobře klapat.

Tvoji výhodou budou jistě i zkušenosti z MSFL..

Samozřejmě. Získal jsem řadu zkušeností hlavně od Petra Vašíčka, který je kvalitní trenér. Myslím si, že klukům mám určitě co dát. Jenom si přeji, abychom hráli dobrý fotbal. Je dobře rozehraná sezóna, cíl tedy bude dotáhnout to do vítězného konce. Pak se uvidí, co bude po sezóně.

Poločas s Dobšicemi tví noví svěřenci vyhráli 1:0. Jak jsi byl spokojen s jejich výkonem?

Byl to můj první kontakt s hráči. Nastoupili čtyři talentovaní dorostenci, kteří doplnili sedm kmenových hráčů B mužstva. Mým zájmem je s nimi i nadále pracovat. Pokud bude možnost, tak je využívat pro mistrovská utkání. Jsou to šikovní a nadějní kluci, takže postupně je zapracovat, aby si zvyklí na mužský fotbal. Když se to dobře skloubí se zkušenými hráči, jako je třeba Čenda (Jiří Pokoj), tak by to mohlo dobře fungovat. Co se týče samotného utkání, tak mě výkon hráčů potěšil. Dovolím si tvrdit, že hra byla srovnatelná s tou, kterou v prvním poločase předvádělo A mužstvo. Pár chyb tam sice bylo, ale na to v jaké fázi přípravy se tým nachází, jsem spokojený.

Děkujeme za rozhovor.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu