21.07.2015  |  Boris Hasa

Středeční utkání proti prvoligové Zbrojovce bylo odloženo

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko měli zítra od 19:30 sehrát přátelské utkání s prvoligovou Zbrojovkou Brno na stadionu na Srbské. Z důvodu rozhodnutí Policie České republiky ohledně přesunu utkání 1. kola Synot ligy Zbrojovka - Baník Ostrava z neděle na sobotu, byl středeční zápas po vzájemné dohodě odložen.

„Přesun nám na poslední chvíli zásadně narušil přípravu, včetně třeba předzápasového soustředění. Z tréninkového plánu nám vypadl jeden den. Středeční utkání by tak bylo příliš velkým rizikem. Je to škoda, protože noví hráči tak přišli o možnost poznat lépe trávník, na kterém zahájí sezonu, navíc by zápas byl i fanouškovsky atraktivní,“ uvedl na oficiálních stránkách klubu trenér Zbrojovky Václav Kotal.

Neznamená to ovšem, že by se utkání neuskutečnilo. Po dohodě vedení Zbrojovky s členem výkonného výboru FK Blansko Karlem Jarůškem se zápas odehraje v nejbližším vyhovujícím termínu na stadionu na Údolní v Blansku.

„Samozřejmě jsme se na zápas moc těšili, přeci jen proti prvoligovému soupeři navíc na jeho domácím stadionu se nehraje každý den. Plně však rozhodnutí odložit středeční zápas respektujeme. Těšíme se, že Zbrojovku přivítáme v domácím prostředí,“ okomentoval změnu programu svého mužstva trenér FK Blansko Michal Kugler.

Již tento pátek 24. července od 18:00 sehrají fotbalisté FK Blansko přátelské utkání v Ivančicích proti místnímu FC Ivančice, který v loňském ročníku krajského přeboru skončil na 7. místě.