04.08.2015  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Iveta Borková

Je důležité branky střílet, ale také je nedostávat, uvědomuje si trenér Kugler

Je důležité branky střílet, ale také je nedostávat, uvědomuje si trenér Kugler

B l a n s k o - Zatímco po středeční remíze 2:2 s Prostějovem mohl být trenér Kugler spokojen, po stejném výsledku přátelského utkání s Moravskou Slavií již tolik nadšený nebyl. Jeho svěřenci si sice dokázali opět vytvořit dostatek brankových příležitostí, pokulhávala jim však defenzivní činnost.

 
 
„Doma musíme vyhrávat. Je potřeba si říct, že pokud bychom v sezóně uhráli třicetkrát výsledek 2:2 a tudíž získali třicet bodů, tak bychom mohli sestoupit. Bohužel jsme se museli vyrovnat s velkým zásahem v obraně, když nemohl nastoupit Müller, který proti Prostějovu odehrál výborné utkání. Krátce po změně stran odstoupil Šplíchal, což se posléze projevilo na souhře stoperské dvojice. Museli v ní nastoupit dva klasičtí defenzivní záložníci a bohužel to nefungovalo. I díky tomu nebyla organizace hry podle našich představ. Vytvořili jsme si opět dostatek šancí, které jsme bohužel neproměnili. Také soupeř hrál v ofenzivě kvalitně a byl velmi nebezpečný. Samozřejmě je důležité branky střílet, ale také je nedostávat. Musíme lépe bránit a z toho pak pramení úspěšnost výsledků,“ je si vědom nedostatků ve hře směrem dozadu trenér Kugler.

Utkání s Moravskou Slavií mělo původně být generálkou na start nového ročníku divize D, nakonec však fotbalisté FK Blansko sehrají dnes od 18:00 na domácím stadionu na Údolní přátelské utkání proti účastníku 1. B třídy, skupiny A Rájci-Jestřebí. Jeho dres obléká několik hráčů, kteří prošli naším klubem, jako Martin Klimeš, Michal Štrajt, Tomáš Kopecký, Adam Zavoral či Jiří Hepp. „Rozhodli jsme se tak proto, že chceme dát příležitost hráčům z širšího kádru. V sobotu se na hřiště například nedostal Ivan Beránek, takže chceme, aby byli hráči herně vytížení. Do ofenzivy máme hráčů dostatek, bohužel v zadních řadách nám chybí,“ posteskl si blanenský kouč.

Lodivod blanenské střídačky se rovněž ohlédl za výkony nejzvučnější letní posily Blanska, útočníka Petra Švancary, který ve středu proti Prostějovu i v sobotu s Moravskou Slavií odehrál plnou porci 90 minut. „Je vidět, že Petr je pan fotbalista, což není pro fanoušky fotbalu žádná novinka. Nechceme však na něho zbytečně vytvářet tlak, prozatím absolvoval čtyři tréninkové jednotky, dva zápasy, v nichž se mi líbil. Je pozitivní na hřišti i v kabině. S podrobnějším hodnocením bych však zatím počkal. Nechme Petra v klidu pracovat a on nám to pak na hřišti vrátí,“ je přesvědčen trenér Blanska.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu